Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Новини, оголошення

ЗАХІДНИЙ КВІТКОВИЙ ТРИПС (FRANKLINIELLA OCCIDENTALIS PERG.) – БАГАТОЇДНИЙ КАРАНТИННИЙ ШКІДНИК

Міжнародні торговельні відносини України щороку розширюються. Зростає кількість імпортної рослинної продукції, серед якої вагоме місце займають зрізані квіти, різноманітні горщикові та овочеві культури, зелень. Більшість цієї продукції надходить із європейських країн, насамперед із Польщі, Нідерландів та Іспанії, а разом з ними можуть бути завезеними до нашої країни нові шкідники та хвороби. Одним із найнебезпечніших шкідників квіткових та декоративних культур закритого ґрунту, а також зрізу живих квітів, вазонів та овочевих культур є західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Небезпечний шкідник, відноситься до списку А-2: Карантинні організми, обмежено поширені в Україні (наказ від 29.11.2006  № 716 «Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів» з внесеними змінами та доповненнями від 04.08.2010 та 16.07.2019). Пошкоджує понад 250 рослин, що відносяться до 65 ботанічних родин. У відкритому ґрунті шкідник наносить шкоду абрикосам, нектаринам, персикам, сливам, гороху, томатам, полуниці, трояндам, тощо. В умовах України західний квітковий трипс – це в першу чергу шкідник рослин, які вирощуються в закритому ґрунті. Найбільшої шкоди завдає квітковим.  Шкідник впливає на комерційне вирощування рослин різними методами, безпосередньо, скорочуючи урожай і їх ринкову якість, або через кормову рослину пошкоджуючи її перенесенням вірусних хвороб. Деякі культури, включаючи зрізані квіти, полуниці, перець і огірки, при ураженні їх трипсами практично повністю втрачають ринкову цінність. На інших культурах, ушкодження більше проявляється завдяки зараженню тосповірусами.

14:03:13 12.12.2024

Сколівський відділ Стрийського районного управління ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ у Львівській області інформує:

Стихійна торгівля харчовими продуктами - це торгівля фізичними особами у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, скверах, парках, під’їздах тощо) для здійснення реалізації харчових продуктів. Такі харчові продукти реалізовуються без дотримання вимог чинного законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та можуть становить високий ризик для здоров`я людей, а саме:

14:02:16 20.11.2024

Що треба знати та як розпізнати африканську чуму свиней (АЧС)

Африканська чума свиней (далі – АЧС) – це вірусна інфекція, яка за даними Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) внесена  до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин.

14:16:32 15.11.2024

Сказ – смертельна небезпека для тварин та людей!

Сказ є однією із найдавніших хвороб теплокровних тварин і людини та надзвичайно небезпечним захворюванням, яке супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Лікування не розроблено.

14:27:54 23.10.2024

Фітосанітарний моніторинг

Щорічно спеціалістами Держпродспоживслужби проводиться фітосанітарний моніторинг на виявлення карантинних організмів. Фітосанітарний моніторинг — це офіційно триваючий процес для перевірки фітосанітарного стану або статусу шкідливих організмів. Цьогоріч він проводився за допомогою феромонних пасток та візуальним методом.

10:30:09 09.10.2024

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ОПЕРАТОРІВ РИНКУ ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ У ВИПАДКУ ВІДКЛЮЧЕННЯ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

       У зв’язку з ситуацією, яка склалася  внаслідок пошкодження енергосистеми України, що може спричинити довготривалу відсутність електроенергії, а це, в свою чергу впливає на виробництво та/або обіг харчових продуктів. Тому операторам ринку необхідно завчасно підготуватися до надзвичайної ситуації у разі відключення електроенергії. Сколівський відділ Стрийського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області рекомендує операторам ринку максимально забезпечити належні умови, зокрема дотримання температурного режиму під час зберігання харчових продуктів:

15:13:37 19.07.2024

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ЗАСТЕРІГАЄ!!!

    Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах.

17:17:37 13.06.2024

12 травня - Міжнародний день здоров'я рослин

      За рішенням Генеральної асамблеї ООН це має на меті підвищити глобальну обізнаність про те,  як захист здоров'я рослин може допомогти ліквідувати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та стимулювати економічний розвиток. Все починається з насіння…..Серед усіх форм життя на Землі є одна особлива, від якої залежать всі живі істоти на планеті, включаючи людей. Без неї не було б життя на Землі. Рослина.

16:44:56 09.05.2024

ОБЕРЕЖНО - СКАЗ!

Протягом  останніх 2-ох років в Стрийському районі значно погіршилася епізоотична ситуація по сказу,  в  2023 році на території Сколівської ТГ, а саме в с. Коростів виявлено 2 випадки  захворювання тварин  сказом (1 лисиця, 1 собака) і вже в січні 2024 року зафіксовано 2 випадки захворювання лисиць сказом: смт Верхнє Синьовидне в індивідуальному господарстві  та в урочищі «Середній», поблизу с. Ямельниця в мисливських угіддях Сколівського ТМіР «Карпати». Крім того, почастішали випадки покусів людей тваринами. Небезпека таких покусів  полягає у тому,  що серед цих тварин можуть бути і тварини, хворі на сказ.

11:04:02 22.01.2024

 «Хочеш мати друга? Будь другом!» 

В рамках реалізації підходу «Єдине здоров`я» за результатами конференції щодо сказу в Україні «Співпрацюй, навчайся, ліквідуй!», яку було організовано ВООЗу співпраці з Держпродспоживслужбою, МОЗ, Центром громадського здоров’яМОЗ (ЦГЗ) та у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарськоюорганізацією (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин(WOAH) , з метою підвищення обізнаності громадян щодо небезпечності сказу для тварин та людей, а також інформування стосовно профілактики сказу представляємо інформаційні матеріали, а саме: український переклад брошури «Хочеш мати друга? Будь другом!» 

14:30:25 09.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора