A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Новини, оголошення

Підлітки з 14 років можуть самостійно звернутися до юристів по допомогу щодо скасування свого усиновлення

Діти з 14 років, які мають намір скасувати своє усиновлення, можуть звернутися по безоплатну правничу допомогу. Якщо усиновлення суперечить інтересам дитини, не забезпечує її сімейного виховання, якщо між усиновлювачем і дитиною склалися стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов'язків, таке усиновлення можна скасувати рішенням суду.

11:51:43 19.10.2023

Цікаве про землі оздоровчого призначення

У рамках проєкту «Програма «Прискорення  приватних інвестицій у сільське господарство» ми разом з фахівцями Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги продовжуємо розкривати для Вас найцікавіші питання, які стосуються земельного законодавства. Сьогодні наша гостя Іванна Ждек – головний юрист сектору «Сколівське бюро правової допомоги» цього місцевого центру розповість про землі оздоровчого призначення.

11:27:49 12.06.2023

Про статус громадян похилого віку

Гарантії соціального захисту осіб похилого віку. Сьогодні  ми поговоримо із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. Пані Маріє, напевно варто спочатку роз’яснити, хто є особами похилого віку. Громадянами похилого віку є особи, які досягли пенсійного віку, котрий встановлений у статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". До них також належать особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більше як півтора року. Для цих громадян держава визначила певні гарантії з метою їхнього захисту. Так, зокрема, громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами, яке додатково гарантується державними цільовими програмами, територіальними та місцевими програмами зайнятості населення. Окрім того, працедавцю заборонено відмовляти особам похилого віку у прийнятті на роботу з мотивів досягнення пенсійного віку. З тих же підстав заборонено звільняти працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу. Зауважу, що для переведення працівника похилого віку і працівника передпенсійного віку з одного робочого місця на інше повинна бути надана згода такого працівника у разі, якщо при цьому змінюються істотні умови праці.

15:47:48 08.06.2023

Які права має наставник?

На цю тему спілкуємося із Марією Николаїшин – директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  Пані Маріє, хто може бути наставником? Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс необхідної підготовки з проблем соціальної   адаптації дітей   та   їх  підготовки  до самостійного життя за відповідною програмою. Цікаво, що є певні обмеження щодо наставництва. Так, наставниками не можуть бути, зокрема, особи: позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; які були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;  перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;  не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);  були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів.

16:40:16 06.06.2023

З чого можуть складатися землі фермерського господарства?

На це та інші питання відповіді надає  наш гість Галина Ляхович - головний юрист сектору «Бориславське бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

08:35:50 01.06.2023

Яким чином можна перевірити, чи здійснюється цільове використання аліментів на дитину?

Деколи ми отримуємо від наших клієнтів запитання, як з’ясувати, чи кошти, які вони надсилають на утримання дитини, використовуються в її інтересах для повноцінного розвитку та життя. Щоб у цьому переконатися можна звернутися до органів опіки і піклування з відповідною заявою. Як це зробити, хто саме здійснює контроль за витрачанням коштів - на ці та інші питання сьогодні надає відповідь Іванна Ждек - головний спеціаліст сектору «Сколівське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

08:33:41 01.06.2023

Цікаве про прийомні сім’ї

Продовжуємо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Сьогодні консультує Марія Николаїшин –директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.   

10:50:39 30.05.2023

Які особисті немайнові права мають родичі дітей?

На це питання відповідає Марія Николаїшин -  директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Пані Маріє, скажіть будь ласка, про права яких родичів дітей ми будемо вести мову сьогодні? Сьогодні ми дізнаємося про права баби та діда, прабаби та прадіда, мачухи, вітчима, а також братів та сестер. Які ж права мають баба та дід, прабаба та прадід щодо своїх внуків, правнуків?

10:45:45 30.05.2023

Що таке дискримінація?

Відповідь на це питання надає директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин. Пані Маріє, що  таке дискримінація?  Дискримінація -  це менш прихильне поводження з людиною, ніж іншими людьми в аналогічній ситуації. У статті 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» визначено, що дискримінація –  ситуація, за якої особа або група осіб за їх ознаками, зокрема, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі або за іншими ознаками зазнає обмеження у визнанні,  реалізації або користуванні правами і свободами  в будь – якій формі. Звертаю увагу, що дискримінація може виникати унаслідок забобонів, яких дотримується якась людина чи група осіб.

10:42:37 29.05.2023

Про способи розірвання шлюбу

Розповість Андрій Турчинський - головний юрист Жидачівського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

20:49:21 27.04.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора