Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

До уваги жителів Сколівської територіальної громади!

Дата: 03.01.2024 09:47
Кількість переглядів: 34

Фото без описуКабінет Міністрів України затвердив порядок надання державної грошової допомоги на ремонт житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Даний порядок передбачає надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, державної допомоги на поточний ремонт житла.

Згідно порядку, затвердженому КМУ, повідомлення відносно пошкодженого майна подаються через портал Дія – самостійно, або ж через ЦНАП.

❗️Звертаємо увагу! Повідомлення через адміністратора ЦНАП приймається лише від  фізичних осіб. Юридичні особи створюють повідомлення самостійна на порталі Дія.

Додатково додається:

  • Документи, що посвічують особу власника - паспорт громадянина та ідентифікаційний код;
  •  документи на земельну ділянку (право власності і витяг ДЗК)
  • документи, що підтверджують правовласності на будівлю, (свідоцтво про реєстрацію права власності, Витяг з ДРРП, технічний паспорт зареєстрований спеціалістом БТІ в електронному реєстрі, тощо)
  • матеріали фотофіксації до пошкодження (при наявності таких фото), а також після пошкодження.

Також з 10 травня 2023 року скористатися даною програмою можна буде за допомогою електронної послуги «єВідновлення» в Дії.

ІНСТРУКЦІЯ з питань отримання грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла: «єВідновлення»

❓1. Хто може отримати компенсацію?

Дана компенсація передбачена для власників приватних будинків і квартир, які розташовані на звільненій території і де не було зроблено ремонт власними силами.

❓2. Як можна отримати грошову допомогу?

• Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно через Дію.

• Відкрити спеціалізований рахунок «єВідновлення» в одному з банків- учасників програми: «Ощадбанк», «Монобанк», «Приватбанк», «Сенс Банк», «А-Банк», ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до «єВідновлення».

• Відкрити картку можна, як у застосунку відповідного банку, так і особисто у відділенні банку.

• Подати заяву на компенсацію за допомогою Дії через вкладку «єВідновлення».

❓3. Які є подальші кроки для отримання грошової допомоги?

Спеціальна Комісія протягом 30 календарних днів з дня подання заяви розгляне її, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення. Після того, як Комісія прийме рішення щодо відповідності вимогам по компенсації та вартості відновлення заявник отримує підтвердження та гроші на спеціалізовану картку єВідновлення, яку було відкрито у банку.

Конкретна сума коштів визначається Комісією на основі розрахунків, затверджених постановою Кабінету міністрів України №381 від 21.04.2023 року про порядок компенсації.

❓4. На що можна буде використати грошову допомогу?

Використати кошти можна буде протягом 1 року з моменту їх нарахування на картку та придбати будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал Дія.

Список партнерів-учасників, у яких можна придбати будівельні матеріали та послуги, додаватимуть поступово на веб-сайті послуги erecovery.diia.gov.ua.

❓5. Категорії громадян, які мають першочергове право на отримання компенсації:

• учасники бойових дій

• люди з інвалідністю внаслідок війни;

• ветерани війни;

• члени сімей загиблих військових;

• мобілізовані;

• багатодітні родини;

• люди з інвалідністю І та ІІ групи;

• батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу;

• опікуни/піклувальники, прийомні батьки та патронатні вихователі;

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

❓6. Що робити громадянам, чиє житло знищене / потребує серйознішого ремонту / відремонтоване власними силами?

Програма єВідновлення спрямована на поточний ремонт. Послуга запускається навесні саме для того, щоб власники житла встигли відремонтувати його до зими

Наразі розробляється інструмент для проведення капітального ремонту житла. Також незабаром має початися практична імплементація Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України» про запуск механізму компенсації за знищене житло у вигляді житлових сертифікатів.

Що стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла, держава обіцяє розробити механізм репарацій.

Крім того, з усіх питань щодо програми єВідновлення, а також програми компенсації за знищене майно, можна звертатися на урядову гарячу лінію 1545 (кнопка 2) або чат-боти Урядового контактного центру за посиланням:

Telegram – https://t.me/GovernmentContactCenter_bot

Facebook – https://www.facebook.com/kontactcentre

Вся інформація про умови та порядок отримання компенсації доступна в будь-який час на сайті програми єВідновлення  https://erecovery.diia.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора