Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

ОБЕРЕЖНО - СКАЗ!

Дата: 22.01.2024 11:04
Кількість переглядів: 55

Фото без описуПротягом  останніх 2-ох років в Стрийському районі значно погіршилася епізоотична ситуація по сказу,  в  2023 році на території Сколівської ТГ, а саме в с. Коростів виявлено 2 випадки  захворювання тварин  сказом (1 лисиця, 1 собака) і вже в січні 2024 року зафіксовано 2 випадки захворювання лисиць сказом: смт Верхнє Синьовидне в індивідуальному господарстві  та в урочищі «Середній», поблизу с. Ямельниця в мисливських угіддях Сколівського ТМіР «Карпати». Крім того, почастішали випадки покусів людей тваринами. Небезпека таких покусів  полягає у тому,  що серед цих тварин можуть бути і тварини, хворі на сказ.

       Нагадаємо, що сказ - гостра інфекційна хвороба, яка належить за міжнародною класифікацією до особливо небезпечних інфекцій, бо завжди закінчується смертю. Хворобу спричиняють віруси, які уражають центральну нервову систему теплокровних тварин і людини. Вірус сказу виділяється зі слиною хворих тварин і передається людині через укус  або ослинення шкіри, коли на ній є травми. Рідше спостерігається зараження під час знімання шкур з хворих на сказ тварин, особливо лисиць.

       Щоб не заразитися сказом необхідно:

  • не контактувати з бездомними та дикими тваринами,
  • негайно повідомляти фахівців ветеринарної медицини про хворих тварин або знайдені трупи лисиць;
  • не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли  покуси та інші ушкодження, а терміново викликати ветеринарного лікаря,
  • в разі покусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу. Це допоможе вам уникнути щеплення проти сказу, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд;

 

Основною ознакою захворювання тварини на сказ є зміни в її поведінці: в початковій стадії ( 1-2 доби) з’являється тривога, занепокоєність, лякливість. З часом переходить у збудження, агресію, бажання кусати все, що трапляється на шляху, ковтати неїстівні предмети. Через 4-5 діб з’являються паралічі, хитка хода, слинотеча, звисають вуха та хвіст, голос стає хрипким або беззвучним. Деколи сказ у тварин може протікати без стадії збудження. Тварина раптово стає дуже млявою, тихою, боїться світла, повітря, води.

 

 

 

 

 

   

   В  Україні основним джерелом збудника сказу у природі в останні десятиліття є лисиця. Тому  боротьба з вірусом сказу в природних осередках передбачає регуляцію чисельності диких тварин, особливо лисиць, на

 

 

      Ситуація щодо сказу тварин залишається напруженою. Причинами цього є  небажання власників домашніх тварин вакцинувати  собак і котів   проти сказу та невиконання  власниками тварин  правил утримання тварин, в результаті чого збільшується кількість безпритульних тварин.

     Ліквідація сказу  тварин цілком реальна справа за умови проведення комплексних заходів адміністративно-господарських служб, органів державної ветеринарної медицини та органів місцевої влади спрямованих на впорядкування утримання домашніх  тварин, перш за все собак і котів, своєчасну вакцинацію, регуляцію популяції і щільності диких м’ясоїдних у природних умовах та широку інформацію населення  щодо цієї хвороби.

 

 

Закликаємо мешканців Сколівської ТГ , що утримують собак та котів , звертатися до спеціалістів Славської дільниці  ветеринарної медицини  для проведення безкоштовної вакцинації своїх улюбленців проти сказу!

 

   Закликаємо мешканців Сколівщини , що утримують собак та котів , звертатися до спеціалістів ветеринарної медицини для проведення безкоштовної вакцинації своїх улюбленців проти сказу!

   Слід пам’ятати, що всі заходи з профілактики сказу будуть марні, якщо кожен власник тварин не буде розуміти, що він несе відповідальність не тільки за своє здоров'я чи свого улюбленця, але і за здоров'я оточуючих.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора