Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Процедуру призначення пільг на комунальні послуги спростили для ветеранів війни: як призначатимуть та хто може отримати у 2024 році

Дата: 04.01.2024 15:02
Кількість переглядів: 143

Фото без описуЧинне законодавство передбачає, що для оформлення пільг на ЖКП, особа має особисто звернутися до уповноважених органів. Через те, що ветерани війни перебувають на передовій та беруть участь у воєнних діях, вони не можуть особисто звернутися для оформлення цих пільг. Тому у 2024 уряд спростив процедуру призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни. Міністерство соціальної політики розробило постанову про спрощення процедури призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни. Її 27 грудня ухвалив Кабінет Міністрів України.

Відповідно до постанови, буде розроблено спрощену процедуру внесення осіб, що мають право на пільги, та призначення їх Пенсійним фондом України.

Кому спростили процедуру призначення

Процедуру призначення пільг спростили для:

  • ветеранів війни;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасників бойових дій;
  • учасників війни та членів їхніх сімей.

 

Зверніть увагу! Новий порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг запрацює через 4 місяці після технічних доопрацювань інформаційних систем.

Що відомо про спрощення процедури призначення пільг на комуналку

Постанова передбачає значні спрощення:

  • можливість подавати одну спрощену заяву про взяття на облік пільговика й про надання пільг замість двох окремих заяв;
  • буде можливість подавати заяву в електронній формі через портал Дія;
  • члени родини зможуть подати заяву на призначення пільги на ЖКП, якщо людина не може самостійно це зробити. Це можна буде зробити, орієнтовно, з травня 2024 року;
  • обсяг інформації, необхідної для призначення пільг, зменшиться, оскільки Мінсоцполітики та ПФУ частину даних отримуватимуть через обмін та взаємодію між інформаційними системами державних органів.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора