Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Що робити, якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці?

Дата: 06.07.2023 16:53
Кількість переглядів: 109

Фото без описуТерміново захистіть органи дихання. Підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або ж захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм.

Якомога швидше зайдіть у приміщення. Найкращий варіант – великі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон.

Перед входом у приміщення, за можливості, обережно зніміть верхній шар одягу. Таким чином ви усунете значну частину радіоактивного забруднення.

Перевірте, чи у приміщенні щільно зачинені вікна, двері та вентиляційні отвори.

Обовʼязково прийміть душ або обітріть тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому потрібно помити голову.

Якщо в момент аварії на вулиці перебували домашні улюбленці, їх також необхідно помити, або, як мінімум, обробити вологими серветками.

Перший радіаційний пил осідає упродовж години після ймовірної аварії. Тому важливо не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто.

У разі відповідної рекомендації від влади – прийміть необхідну дозу калію йодиду.

Не панікуйте і не покидайте приміщення! Евакуюйтесь після офіційного дозволу органів влади. Якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів.

Міністерство охорони здоров'я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора