A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Чи є обмеження розірвання шлюбу в період вагітності або протягом одного року після народження дитини?

Дата: 27.12.2022 14:56
Кількість переглядів: 19

Так буває, що деколи у життєвій рутині між двома членами подружжя постає питання про розірвання шлюбу. На перший погляд здається найпростіша правова ситуація. Однак, слід розуміти, що у кожній справі можуть бути окремі важливі деталі. Саме вони можуть змінити підхід суддів до вирішення цього питання. Пропонуємо розглянути важливі обставини: вагітність дружини чи наявність дитини віком до одного року, які обов’язково ураховуватимуть судді при розгляді питання про розірвання шлюбу. Про це поговоримо із фахівчинею Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зварич Катериною. Пані Катерино, скажіть будь ласка, чи регулює законодавство розірвання шлюбу під час вагітності або протягом одного року після народження дитини?

Так, дійсно в українському законодавстві є ряд нормативно-правових актів, які регулюють розірвання шлюбу під час вагітності або протягом одного року після народження дитини. Заслуговує на увагу стаття 110 Сімейного кодексу України.

Що саме регулює зазначена стаття?

Вказана стаття регулює правові основи розірвання шлюбу під час вагітності або протягом одного року після народження дитини. У ній, зокрема, зазначається, що позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Однак, у разі, якщо один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення щодо другого з подружжя або дитини, тоді може бути поданий позов.

Скажіть будь ласка, а чи все ж таки є винятки, де дозволяється розірвання шлюбу під час вагітності або протягом одного року після народження дитини?

Так,  відповідно до частин третьої та четвертої статті 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлено:

  • протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнано іншою особою;
  • до досягнення дитиною одного року за умови, якщо батьківство щодо неї визнано іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

Звертаю увагу на ще одну обставину, яка зазначена у частині п’ятій статті 110 Сімейного кодексу України: опікун має право пред'явити позов про розірвання шлюбу, коли цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним

Пані Катерино, чи може бути розірвано шлюб, якщо дитина народилася мертвою або померла до досягнення нею одного року.

Ні, відповідно до роз'яснень, які містяться в пункті 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя»: «…позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлено…, включаючи випадки, коли дитина народилася мертвою або померла до досягнення нею одного року». Звертаю увагу, що після встановлення таких обставин суддя відмовляє у відкритті провадження у справі за заявою про розірвання шлюбу. Коли ж воно було відкрито,  тоді припиняє провадження у цій справі. Водночас, як далі йдеться у роз’ясненні: «ухвали такого роду не є перепоною для повторного звернення до суду з тих самих підстав у зв'язку зі зміною обставин, які згадані у вказаній нормі».

Разом з тим, інформуємо, що для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

  • звернувшись до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Сколе, вул. Чайківського, 6.
  • зателефонувавши: 066 682 52 40 (Сколівське бюро правової допомоги), на гарячу лінію: 0800 21 31 03
  • надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
  • https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
  • надіславши листа на адресу електронної пошти:
  • е-mailskole@legalaid.lviv.ua (Сколівське бюро правової допомоги)
  • Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»:
  • https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь