A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Ви стали свідками злочину? Проінформуйте про це відповідні інституції

Дата: 01.06.2022 14:03
Кількість переглядів: 256

Нещодавно в онлайн форматі відбувся круглий стіл на тему: «Формування механізмів взаємодії з метою документування воєнних злочинів, свідками яких чи потерпілими є діти». Учасниками цього заходу були працівники соціальних інституцій, які працюють із дітьми. Відкрила захід директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин, яка розповіла про те, що є спільна ініціатива Офісу Президента України, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим щодо необхідності  документування злочинів, які здійснені державою-агресором.

Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги активно залучаються до співпраці з прокурорами  для збору відомостей від осіб, які були очевидцями або потерпілими від воєнних злочинів на території України від 24 лютого 2022 року. Діти також є потерпілими внаслідок воєнних злочинів.Тому є потреба фіксувати і їхні свідчення. А це дуже відповідальна робота прокурора, який уповноважений державою фіксувати злочини, скоєні державою агресором. Деколи для цього залучаються психологи, які працюють з дітьми та допомагають дитині розповісти про те, що вона бачила.

Детальніше про способи відібрання свідчення у неповнолітніх, які стали очевидцями злочинів чи потерпілими, розповів – уповноважений працівник   прокуратури. Окрім того, він зазначив, що зібрані факти будуть використані як докази для захисту та представництва України в Європейському суді з прав людини та Міжнародному суді ООН.

Ірина Данилко – заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги – розповіла про те, що є створена вебплатформа для ефективного збору і обробки інформації про порушення прав людини російською федерацією. Саме на цей онлайн ресурс потерпілі чи очевидці злочинів можуть самостійно завантажити усю необхідну інформацію, у тому числі фото та відеоматеріали.

Присутні на заході фахівці соціальних служб, які працюють із дітьми, зазначили, що вони у першу чергу інформуватимуть їхніх законних представників (батьків, опікунів, піклувальників, усиновителів) про можливість надати свідчення для того, щоб задокументувати воєнні злочини. А також рекомендуватимуть звернутися до Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який допомагає працівникам прокуратури збирати інформацію про такі злочини.   

          За усі злочини, скоєні проти дітей, держава - агресор повинна нести відповідальність, а це можливо лише у такому випадку, коли вони будуть ретельно зафіксовані – такий загальний висновок зробили учасники цього заходу.

Марія Николаїшин резюмувала: фіксування воєнних злочинів має триєдину мету: належним чином їх задокументувати, передати усі зібрані матеріали до суду та притягнути винуватих до відповідальності.

Інформуємо, що у разі, якщо Ви стали свідками воєнного злочину або є потерпілими, та бажаєте розповісти про це, а також для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши:  066 682 52 40 (Сколівське бюро правової допомоги),                  067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр)

* надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

*надіславши листа на адресу електронної пошти:  skole@legalaid.lviv.ua

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора