Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Уряд з травня змінив порядок виплат допомоги переселенцям

Дата: 02.05.2022 09:37
Кількість переглядів: 351

Фото без описуНещодавно набрала чинності постанова КМУ від 16.04.2022 №457 в якій прописано оновлені умови підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України. Згідно зі змінами, тільки за березень та квітень 2022 року допомога надається всім внутрішньо переміщеним особам згідно з постановою КМУ від 20.03.2022  №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

 Тобто всі переселенці зможуть отримати допомогу в розмірі 2000 грн, на дітей – 3000 грн, а особи з інвалідністю – у розмірі 3000 грн.

А от з травня коло тих, хто зможе отримати допомогу, буде звужено! Таку допомогу надаватимуть внутрішньо переміщеним особам:

які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

При цьому перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Останній перелік затверджено 25 квітня 2022 року (наказ від 25 квітня 2022 року № 75).

Також за новими правилами підтримка окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, надається:

особам, які евакуюються з населених пунктів, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій (можливих бойових дій), у безпечні райони, – гуманітарна та інша допомога цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні або допомога за рахунок коштів міжнародних організацій;

особам, які проживають у деокупованих населених пунктах, не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, – гуманітарна та інша допомога цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Для осіб, які проживають у населених пунктах, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), нарахування і виплата всіх належних соціальних виплат (пенсій, соціальних допомог, пільг та субсидій тощо) продовжуються в повному обсязі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора