Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Навички, важливі для кар’єри

Дата: 25.10.2021 16:17
Кількість переглядів: 409

Фото без описуУ професійному середовищі виділяють два типи навичок:

– Hard skills («тверді» навички) – професійні, ???? технічні навички, які можна наочно продемонструвати. Наприклад, навичка сліпого друку, керування автомобілем, знання мови програмування тощо.

– Soft skills («гнучкі» або «м’які» навички) – навички, прояв яких складно ???? відстежити, перевірити і наочно продемонструвати: комунікативні та управлінські.

У ХХІ столітті внесок Hard skills в професійну успішність співробітника складає всього 15%, тоді як Soft skills – 85%. У працівників з високим рівнем розвитку саме «м’яких» навичок великі шанси більш впевнено досягти висот на роботі.

Топ – 10 ключових Soft skills

???? 1. Комунікативні навички

Вміння презентувати себе, свою ідею і бути цікавим співрозмовником  надзвичайно важливе сьогодні. Якщо у вас є гарна ідея, але ви не вмієте її презентувати, то навряд знайдете підтримку для її реалізації. Використовуйте будь-які можливості, щоб розвивати ці навички у себе: знайомтесь з новими людьми, розширюйте кругозір тощо.

???? 2. Аналітичне та критичне мислення

Уміння ставити питання, доводити фактами, креативно мислити потрібні завжди. Хороший спосіб розвинути ці навички: оголошуйте внутрішній конкурс на найекономічніше, найшвидше чи ще будь-яке «най-най» рішення у рядових, життєвих ситуаціях.

???? 3. Уміння слухати

Вчіться слухати, приймати чужу точку зору і визнавати свої помилки. Багатьом це дається дуже складно. А в колективі без цієї навички нікуди.

???? 4. Здатність працювати в команді

У кожній команді є лідер, провідний гравець і кілька виконавців. Дуже важливо розуміти свою роль і неухильно її грати. На перший погляд це дуже просто, але коли доходить до справи, то кожен хоче показати себе з кращого боку, що він був би кращим лідером і всіляко намагається «вколоти» призначеного капітана.

???? 5. Уміння ставити і досягати поставлених цілей

Ця навичка дуже важливий для кожної людини. Без мети неможливо досягти результату. Чітко поставлена мета – це вже 50% успіху, решта 50% – це завзятість, праця і позитивне мислення.

???? 6. Активність і позитив

Завжди бажайте людям найкращого, займайте активну життєву позицію, майте позитивну емоційну установку і тоді у вас все вийде.

???? 7. Здатність вирішувати конфлікти

Зараз великою популярністю користуються медіатори, які стають третьою стороною в конфлікті і намагаються його вирішити. Бути собі медіатором – навичка, яка допоможе уникнути деструктивних суперечок, згладжувати гострі кути і адекватно реагувати на критику.

???? 8. Емоційний інтелект

Емоційний інтелект проявляється в реальних взаємодіях з колегами, клієнтами, керівником та пов'язаний з почуттям такту і своєчасності реакції. Головне тут те, що ви керуєте емоціями, а не вони вами.

???? 9. Уміння брати на себе відповідальність

Брати більшу відповідальність, працювати більше всіх, постійно вчитися і прагнути виконати свої обов’язки на 120% – в такому випадку кар’єрне зростання не змусить довго чекати.

???? 10. Самоорганізація і самодисципліна

Звички організованих людей виховуються батьками, вихователями, а потім особисто самою людиною. Організованим стати не просто, але плоди, які приносить грамотний розподіл часу і сил, завжди відчутні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора