Особлива охорона земель оздоровчого призначення
Як свідчать Ваші запитання до нас, шановні читачі, питання земель оздоровчого призначення є актуальними. Тому ми продовжуємо висвітлювати цю тематику разом із нашими партнерами – фахівцями Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. На наші питання відповідає Наталія Рудюк - фахівчиня Сколівського бюро правової допомоги цього центру.
Пані Наталія, у чому полягає особлива охорона земель оздоровчого призначення?
Особлива охорона таких земель полягає у наступному:
- по-перше, на територіях лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів встановлюються округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони. Зауважу, що у його межах забороняється передача земельних ділянок у власність. Окрім того, такі земельні ділянки не можна надавати у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам для діяльності, яка є несумісна з охороною природних лікувальних властивостей та відпочинком населення.
- По-друге, будівництво об’єктів житлового, громадського призначення та інших об’єктів, а також інша господарська діяльність на таких землях здійснюються виключно за умови дотримання режимів округів і зон санітарної (гірничо-санітарної) охорони. У даному випадку ще обов’язковою вимогою є те, щоб така діяльність була сумісна з охороною природних лікувальних ресурсів і відпочинком населення. Адже, на цих землях забороняється діяльність, яка суперечить їх цільовому призначенню чи може негативно вплинути на їх природні лікувальні властивості.
І ще одне запитання. Чи застосовуються якісь пільги зі сплати земельного податку для санаторно-курортних закладів, які розташовані на цих землях?
Однією з особливостей правового режиму земель оздоровчого призначення є звільнення земельних ділянок значної кількості санаторно-курортних закладів від сплати земельного податку.
Так, нормами Податкового кодексу звільнено від сплати земельного податку:
- дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України незалежно від їх підпорядкованості, у тому числі дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій;
- санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів.
Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Разом з тим, інформуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:
- бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Сколе, вул. Чайківського, 6.
- зателефонувавши: 066 682 52 40 (Сколівське бюро правової допомоги), на гарячу лінію: 0800 21 31 03
- надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
- https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
- надіславши листа на адресу електронної пошти:
- е-mail skole@legalaid.lviv.ua (Сколівське бюро правової допомоги)
- Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»:
- https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php