A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Профілактика гострих кишкових інфекцій

Дата: 13.06.2021 12:17
Кількість переглядів: 543

В теплу пору року різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій! Гострі кишкові інфекції це група інфекційних хвороб, які характеризуються ураженням шлунку та кишечника.  Збудники  гострих кишкових інфекцій:

  • Бактерії (сальмонела, стриптокок, стафілокок, протей та ін.);

  • Віруси (ротавіруси, аденовіруси, астровіруси);

  • Найпростіші (амеби);

Інкубаційний період (період від моменту зараження до перших проявів симпомів хвороби становить від 30 хв. до 1 доби.).

 Шляхи зараження: 

  • Харчовий – вживання заражених збудником або їх токсинами продуктів харчування (яєць, м’ясних та рибних продуктів, солодких кремів, суфле, немитих овочів та фруктів);

  • Контактно побутовий – при користуванні загальними предметами в побуті, через брудні руки;

  • Водний - при вживанні інфікованої води, в тому числі, під час купання;

   Сприятливим середовищем для розмноження бактерій є молочні продукти, вироби з вареного м’яса, паштети.

    Основними симптомами захворювання на гострі кишкові інфекції є підвищення температури, головні болі, слабкість, блювота, болі в животі різної інтенсивності і локалізації, рідкі випорожнення, зневоднення.

  Особливої уваги заслуговує таке захворювання, як харчовий ботулізм оскільки воно належить до смертельно небезпечних харчових отруєнь. На жаль, хвороба в Україні останнім часом має чітку тенденцію до поширення.

  

 Збудник ботулізму – клостридія, здатна утворювати найсильнішу в природі отруту для нервової системи. Клостридії розмножуються у харчових продуктах та інших біологічних субстратах тільки при відсутності або малій кількості кисню в оточуючому середовищі. Саме такі умови створюються при герметизації продуктів в консервованих банках а також у кишечнику риби, тварин після забою, в середині ковбас, окороків. Токсин практично зберігається стільки ж,  як і сам продукт (при цьому останній нічим не відрізняється від доброякісного). Більшість випадків виникає при вживанні в’яленої та копченої риби, а саме: плотви, карася, товстолобика, сома, ляща. Загрозу становлять консервовані в домашніх умовах продукти рослинного походження, в першу чергу гриби, зелений горошок, кабачкова ікра.

  Місцями ризику для здоров’я людей є стихійні ринки, продаж харчових продуктів, що швидко псуються, якщо вони зберігаються поза холодильною вітриною. Спалахи гострих кишкових інфекцій найчастіше мають місце під час проведення ювілеїв, весіль, ритуальних обрядів, тощо. Тож при підготовці масових заходів, щоб попередити спалахи гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, необхідно дбати про суворе дотримання санітарно гігієнічних вимог.

    Щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції необхідно дотримуватися правил особистої гігієни: обов’язково мити руки з милом після кожного відвідування вбиральні, перед приготуванням та споживанням їжі: зберігати харчові продукти в холодильнику при температурі не вище 6С, додержуватися термінів їх зберігання; обов’язково кип’ятити непастеризоване молоко, воду пити тільки свіжопереварену; старано промивати фрукти, ягоди, овочі перед споживанням. Влітку не потрібно готувати заливні м’ясні, та рибні страви, вінегрети, паштети, фаршмак. Яйця споживати лише круто зварені. Утриматися від вживання в’яленої та копченої риби.

   При перших ознаках харчового отруєння не займайтеся самолікуванням, а негайно звертайтеся до лікаря!

 

Сколівське управління

Головного управління

Держпродспоживслужби у Львівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора