Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Відпочивай безпечно: управління туризму рекомендує дотримуватись певних правил

Дата: 09.06.2021 16:43
Кількість переглядів: 731

Фото без описуПід час організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю управління туризму та курортів Львівської ОДА рекомендує дотримуватись певних правил:

- Перед заходом потрібно провести інструктаж з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності під час екскурсії, подорожі.

- Керівник групи та його заступник (заступники) під час проведення екскурсії, подорожі відповідають за життя та здоров’я її учасників згідно з законодавством України. Кількісний склад групи, що здійснює екскурсію, подорож, визначається керівником групи спільно з навчальним закладом, який організовує та проводить екскурсію, подорож. До складу групи, що здійснює екскурсію, подорож, може входити від 10 до 40 учасників віком від 6 років.

- Керівний склад групи призначається із розрахунку: 1 керівник та 1 заступник керівника на кожні 25 учасників та додатково 1 заступник керівника на кожні наступні 10 учасників.

- Має бути присутній фахівець туристичного супроводу, який не є працівником навчального закладу, що проводить екскурсію або подорож. Керівник та/або заступник керівника групи повинен вміти надавати першу домедичну допомогу.

- Під час проведення екскурсії, подорожі керівник групи має забезпечити дотримання правил безпеки життєдіяльності, вживати заходів, спрямованих на забезпечення безпеки учасників екскурсії, подорожі, зокрема щодо зміни маршруту, припинення екскурсії, подорожі у зв’язку з виникненням небезпечних природних явищ та з інших обставин, що становлять загрозу безпеці учасників.

- Не допускати безпідставного поділу групи, що здійснює екскурсію, подорож, відставання окремих учасників, а також вибуття окремих учасників екскурсії, подорожі без супроводу одного із заступників керівника (від’їзд одного чи декількох учасників можливий лише за умови, що в групі, що здійснює екскурсію, подорож, два або більше заступників керівника).

ОБОВ’ЯЗКОВО необхідно зареєструватися для походу в гори в ДСНС. Для цього є коротка онлайн-анкета, у якій потрібно вказати дату й місце початку походу, контактні номери телефонів і вершини на маршруті.

Контактні номери телефонів рятувальних підрозділів:

- Державна служба з надзвичайних ситуацій – 101, (032) 51-42-102;

- Гірська оперативно-рятувальна служба (ГОРС) – (068) 251-75-96.

Радимо скористатися послугами досвідчених гірських провідників. У Львівській області є Асоціація гірських провідників «Ровінь», де можна знайти експерта з подорожей у горах (номер телефону – 275-22-79; можна залишати заявки на e-mail – rovin@i.ua; сайт – (https://rovin.com.ua/);

На випадок нещастя є мобільний додаток «Саморятівник». Після скачування і реєстрації у випадку надзвичайної ситуації можна скористатися його кнопкою «SOS» – сигнал тривоги автоматично буде надіслано на телефони близьких і служб порятунку. У додатку є інструкція з надання першої домедичної допомоги і алгоритм дій у випадку надзвичайної ситуації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора