Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

Обережно! Борщівник Сосновського – небезпечна рослина!

Дата: 27.05.2021 11:44
Кількість переглядів: 866

Фото без описуБорщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) - багаторічна рослина з родини селерових, злісний бур'ян. Через високий зріст і велику надземну масу цю дворічну рослину і зараз називають Геракловою травою.  Ця небезпечна рослина не відноситься до природних видів рослин Сколівщини, але вона легко «мігрує» в екосистеми і сьогодні вже реєструється у всіх населених пунктах обабіч доріг, річок, лісів.  Крім шкоди для довкілля, ця рослина має надзвичайно небезпечний вплив на здоров’я людини, оскільки борщівник – це отруйна рослина.

Контакт з рослиною викликає подразнення та опік шкіри за рахунок того, що всі вони містять фуранокумаріни – речовини, що різко підвищують чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання. Найсильніші опіки борщівник викликає, при контакті з шкірними покривами в ясні сонячні дні. Але щоб отримати опік, достатньо і нетривалого і несильного опромінення сонцем ділянки шкіри, забрудненої соком рослини. Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини перший час не дає жодних неприємних відчуттів і на це можна просто не звернути уваги. Така ситуація є вкрай небезпечною для дітей.

Борщівник також є контактним і дихальним алергеном і має сильний запах, який відчувається вже в п’яти метрах від рослини.

При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з’являються виразки. Після лікування на їх місці залишаються темні плями. Можливі і летальні випадки після контакту з борщівником. Таким чином, розповсюдження Борщівника Сосновського є небезпечним явищем в нашій громаді, що потребує невідкладних дій.

Сколівська міська рада звертає увагу на те, що за невиконання землекористувачами та землевласниками заходів боротьби з бур’янами, у тому числі з Борщівником Сосновського,  статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачена  адміністративна відповідальність за порушення Правил благоустрою населених пунктів України у вигляді штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.).

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!

Збираючись на прогулянку в ліс або поле, де можуть рости отруйні рослини, надягайте штани й сорочку з довгими рукавами. Вивчіть, як виглядають небезпечні рослини, аби убезпечити контакт із ними. Будьте обачними!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора