A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сколівська міська рада
Львівська область, Стрийський район

ПАМ'ЯТКА щодо заходів профілактики гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 n-CoV для осіб, які планують виїзд до Китайської Народної Республіки

Дата: 21.02.2020 15:21
Кількість переглядів: 816

Картинки по запросу "коронавируса"

Станом на 10 лютого 2020 року у світі зареєстровано 40573 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, зокрема  910 летальні.

Окрім Китаю випадки захворювання зафіксовано у 27 країнах світу, в т.ч.  в європейських країнах: Німеччина, Франція, Італія, Росія, Великобританія, Іспанія, Фінляндія, Швеція.

           В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходиться переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками.

           В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано, але збудник інфекції вивялено у 2-х членів команди круїзного лайнера Diamond Princess. Наразі ці особи перевезені до японської лікарні, де вони будуть перебувати в ізоляції під медичним спостереженням щонайменше 14 днів.    

             За оцінками ВООЗ та ECDC ризики поширення 2019-nCoV залишаються дуже високими у Китаї, високими на регіональному та глобальному рівнях.

 

Що таке новий коронавірус 2019-nCoV?

Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху                       в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

 

Симптоми

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

 • гарячка;

 • кашель;

 • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від 2019-nCoV. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування для 2019-nCoV. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоб полегшити симптоми.

 

Як захиститися від інфікування:

 • уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

 • не торкайтеся обличчя немитими руками;

 • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

 • ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;

 • уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

 

Як запобігти поширенню інфекції:

 • бажано утримуватись від  міжнародних подорожей в епіднеблагополучні країни до стабілізації ситуації.

 • якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати).

 • якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу.

 • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки.

 • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина або підозріла на захворювання.

 

Які алгоритм і тактика ведення контактних осіб?

Згідно алгоритму і тактики ведення, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідемічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ.

 

Пам'ятайте, якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску та звернутися до лікаря територіального закладу охорони здоров'я, а не займатися самолікуванням.  При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується одуженням.

___________________________


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора