A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сколівська міська громада
Львівська область, Стрийський район

Звіт міського голови Москаля В.Б. за 2013 рік

Шановні сколівчани!

Вітаю Вас з Різдвом. Христовим, та революційним. 2014 рокам.

Роком, зміни системи влади в Україні, роком, в якому влада врешті-решт

буде працювати на благо українського народу.

Зауважте, само-собою це не відбудеться., тільки в боротьбі здобувається перемога.

Борімося — поборемо, нам Бог помагає! З нами правда, ми є сила, в нас воля святая!

Ось уже минув третій рік мого перебування на посаді очільника міста Сколе.

Після останнього звіту минуло вже півроку.

Хочу підвести підсумки 2013 р.: що було заплановано зробити,

що зроблено, а що не зроблено і з яких причин.

З повагою, Володимир Москаль!

 

Спочаткувважаю за необхідне коротко нагадатищо загалом зроблено мною та колективом міської ради і комунальних підприємств:

Проведено роботи з улаштування дороги до ІІ-го басейну водопостачання Демнізабезпечено ремонт коминів по вулКнСвятослава 20-22; проведено ямковийремонт вулБогуна та Б.Хмельницькогонадано для часткової заміни покрівель шифер у кількості 240 листів жителям вулГайдамацькапроведено ремонт дахівпо вулКотляревського та Стрийська (біля церкви); проведено капітальний ремонт водостічної системи на багатоповерхівках по вулСтрийська, 19А, 19, 21, встановлено 3 (тридитячі майданчики в садочках місталіквідовано стихійні сміттєзвалища по всьому містів результаті чого вивезено близько 700 вантажівокроками накопиченого сміття та ліквідоване сміттєзвалище в урДубинаде 15 років звозили сміття з районупостійно проводяться роботи з утримання вналежному стані зелених насадженьквітниківскверівпроведено формування 300 крон дерев та 20 дерев зрізанозамощено бруківкою тротуар по вулБХмельницькогопроведено роботи з осушення млаки та впорядковано місце посвячення Йорданської водизамощено територію бруківкою ≈80м2встановлено 6 автобусних зупиноквиготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво 32-х квартирного соціального житлового будинкупроведено роботи поберегоукріпленню («на Зарінку»); виконано на 98% роботи по реконструкції очисних споруд та каналізаційно-насосної станціїпроведено частково реконструкцію вуличного освітлення по м-ну Незалежності та вулДГалицькогопроведено капітальний ремонт вулЛУкраїнки (І черга 50%) та вул.Симоненкапроведенокапітальний ремонт приміщення кухні ДНЗ «Барвінок» та відремонтовано систему опалення в ДНЗ «Дударик»придбано енергоощадний насос для Сколівського КПВКГспільно з головою Сколівської РДА паном Гнатишиним М.Япридбано котел на тверде паливо для КП «Сколетеплоенерго»встановлено майданчик зіштучним покриттям по вулСтрийська тащо найголовнішепогашено заборгованість водоканалу у розмірі близько 700 тис.грн.: проведено планування узбіччявулКалнишевськогоСтефаникаСтрийськоїСтусаГайдамацькоїПекарськоїІ.ФранкаГоголяКотляревськогоГірка .

На 2013 рік було заплановано:

•     Провести реконструкцію вуличного освітлення по вул. Стрийській, м-н Незалежності.

•     Провести ремонт водогону по вул. Стрийській-Черемшини;

•     Провести реконструкцію тротуару вул. Д. Галицького (від Ощадного банку до магазину "Комфорт");

•     Завершити кап. ремонт дороги по вул. Л. Українки та почати кап. ремонт дороги по вул. Гайдамацька;

•     Провести поточний ремонт дороги вул. Т. Шевченка

•     Провести   реконструкцію   каналізаційних мереж   по вул. Стрийська-Черемшини (за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища)

•     Провести ремонт туалетів в ДНЗ «Дударик»

•     Провести заходи з енергозбереження в ДНЗ «Барвінок»;

Всі роботи з переліку запланованих не проведено, так як кошти заблоковані в управлінні державного казначейства. Чому ? Коротко про це на наступних сторінках…

 

МІСТ-ПРИВИД

Загальносвітова економічна криза докотилася і до нашого гірського містечка: досі висить над головами сколівської громади дамоклевим мечем питання подальшого повноцінного функціонування органу місцевого самоврядування - Сколівської міської ради.

Соціальнозначущі, приорітетні напрямки роботи міської ради неможливо продовжити ні попередні, ні розпочати нові.

Каменем спотикання став «сучасний автомобільно-пішоходний міст», який було заплановано в авральному режимі спорудити через річку Опір в районі урочища Демня, що в м.Сколе замість старої «лавки», яка була зруйнована внаслідок паводку 2008 року.

В січні 2012 року з різдвяною колядою надійшов позов ТзОВ «Західтрансбуд» до Сколівської міської ради із Господарського суду Львівської області із вимогами про повернення боргу за 2009 рік - оплата громади нашого містечка 1млн.465тис.622грн.21коп. за ремонт (будівництво) моста через р.Опір.

Аналізуючи наявні у Сколівській міській раді документи щодо оплати робіт ТзОВ «Західтрансбуд» по відновленню (будівництву) моста через р. Опір при аварійно-відновлювальних роботах по ліквідації наслідків стихії 23-27 липня 2008р., вбачається, що за договором від 06.10.2008 р. О. Марушкевичем було підписано акт приймання   виконаних   підрядних   робіт    за   грудень   2008р.   та   оплачено   товариству   кошти   у    сумі 1млн.096тис.324грн.86коп.

Жодних інших документівякі би засвідчили наявність суми боргу по вказаних роботах в міській раді немає.

Однак, з доданих ТзОВ «Західтрансбуд» до позовної заяви додатків вбачається, що О. Марушкевичем підписано й інший акт приймання виконаних підрядних робіт за серпень 2009р., за яким, власне, міська рада повинна повернути борг у сумі  1млн. 465тис. 622грн. 21коп(з урахуванням пені тощо).

Необхідно вказати, що актом перевірки КРУ від 22.04.2010р. чітко визначено, що «в ході зустрічної перевірки розрахунків ТзОВ «Західтрансбуд» зі Сколівською міською радою встановлено, що станом на 01.01.2010р. по даних бухгалтерського обліку міської ради не рахується кредиторська чи дебіторська заборгованість».

При цьому, доволі цікавим залишається той факт, що працівниками КРУ при обстежені на місці об`єкта за наявним єдиним актом приймання виконаних підрядних робіт (за грудень 2008р.) встановлено завищення вартості таких робіт на 4880грн., що підтверджує відсутність виконання робіт на суму заявленої заборгованості (за актом серпня 2009р.).

Заради відстоювання та захисту інтересів нашої громади, міською радою невідкладно 06.01.2012р. скеровано до прокуратури Сколівського району листа про проведення відповідної перевірки та надання правової оцінки діям О.Марушкевича, за наслідками розгляду якого, відповідно до відповіді від 02.02.2012р., такі матеріали скеровано до Сколівського РВ ГУМВСУ у Львівській області для прийняття рішення в порядку ст.97 КПК України.

Та головним залишається питанняяке моральне право мав О.Марушкевич одноосібно прийняти рішення про оплату з місцевого бюджету коштівякі він же і не передбачив для таких цілейЧому наша громада своїми коштами (сплаченими до бюджету податкамиповинна погашувати боргинеобдуманого керування попередникаякий «затоптав» інтереси міста і повинен був би нести за це відповідальністьпередбаченузаконодавствомЗапорукою цього має бути добре організована робота правоохоронних і контролюючих органів та вжиття всіх заходів длязахисту нашої громади від «рейдерства» місцевого бюджету за правління попереднього міського головищо стало зашморгом для громади мСколе.

Захист прав Сколівської громади - прямий обов`язок прокуратури та РВ ГУМВСУ Сколівського районуа тому прохання до них не зволікати та незатягувати проведення необхідної перевірки за даними фактом та вжити всіх заходів реагування за ст.97 КПК Українищоб винні особи відповілиза свою бездіяльністьне дали жодних позитивних результатів.

На сьогоднішній день в Сколівській міській раді склалася незадовільна ситуація щодо необхідності повернення коштів за рішеннями судів, що призвело до блокування рахунків ради за незахищеними статтями. Справа в тому, що рада сьогоднішнього скликання стала фактичним заручником управлінських рішень попереднього міського голови. У липні 2008 року в м.Сколе внаслідок паводку було пошкоджено ряд об'єктів комунальної власності, які потребували відновлення. Попереднім міським головою було укладено угоду на виконання підрядних робіт по реконструкції моста через р. Опір в м. Сколе загальною договірною ціною 3025031,00 грн. В грудні 2008р. було підписано та прийнято виконані роботи на загальну суму 1 096 324,86 грн., вказана сума міською радою була сплачена в повному обсязі. Однак, із позовної заяви підрядника по даних роботах ТзОВ «Західтрансбуд» в січні 2012р. нам стало відомо про наявність іншого акту приймання виконаних підрядних робіт за серпень 2009р. на загальну суму 1 092 411,60 грн., хоч за бухгалтерською звітністю жодних заборгованостей в міській раді не рахувалось. В процесі розгляду справи судом не взято до уваги аргументів міської ради по суті даної справи, а також не враховано того, що такий акт попередником було підписано без будь-яких бюджетних призначень. Як наслідок, рішенням Львівського господарського суду від 25.02.2013р. постановлено стягнути з міської ради заборгованість за вищевказаним актом приймання підрядних робіт з урахуванням інфляційних втрат та 3% річних на загальну суму 1 388 566,93 грн. З метою захисту інтересу громади м.Сколе, було внесено апеляційну скаргу від 02.04.2013р., яку залишили без розгляду через несплату судового збору, розмір якого сягав близько 15 тис.грн. та який рада не мала змоги сплатити через відсутність бюджетних призначень.

Виконавча служба скерувала постанову до держказначейства у Сколівському районі на стягнення заборгованості та накладення арешту на незахищені статті видатків міського бюджету.

Незважаючи на всі намагання міської ради врегулювати дане питання шляхом перемовин та досягнення мирової згоди з керівництвом ТзОВ «Західтрансбуд», окремі депутати Сколівської міської ради клопітку роботу працівників міської ради по даній проблемі вкотре оцінили як «вдалу аферу», що вказує на їхню «прогромадську позицію» та загальноосвітній рівень інтелекту.

Окремо слід зупинитися на особі «провідного фахівця - інженера в галузі мостобудування» депутата міської радипредставника партії регіонівСупруна О.О.

Починаючи з моменту прийняття мирової угоди між ТзОВ «Західтрансбуд» і Сколівською міською радою та до сьогоднішнього дня, він яро та завзято відстоює інтереси «зарічненської громади», до якої планувалося спорудити багатостраждальний міст, наводить та стверджує абстрактні і непідтверджені факти зловживань посадових осіб міської ради, дестабілізує роботу сесій міської ради, компрометує депутатський корпус перед громадою – типові прояви поведінки представників партії  регіонів, яку представляє Супрун О.О.

Апогеєм «зарічненської справи» стала вимога Супруна О.О. надати йому довіреність з можливістю представляти інтереси Сколівської громади в судах та всіх інших установах з питань спірних правовідносин з ТзОВ «Західтрансбуд», хоча для добрих і благородних мотивів не потрібно жодних документів

На перший погляд – благородна мета. Та, відкинувши всю «любовну лірику», стає зрозумілим, що це один із примарних та недалекоглядних кроків, які видно «неозброєним оком», вкотре підібратися впритул до міського голови та його родини, вилити «діжку бруду» і з лукавою посмішкою Вельзевула потирати руки, очікуючи «судного дня».

Уважно переглянувши зафільмовані засідання сесій Сколівської міської ради, стає очевидним, що гучні тиради народного обранця Супруна О.О. є лише голим популізмом, бо задля благих намірів та добрих справ не потрібно бути членом партії, комерсантом, громадським чи політичним діячем: потрібно мати бажання працювати на благо інших не очікуючи «дивідендів».

Отримавши «аусвайс» провладної партії регіонів, він та йому подібні отримали «зелений коридор» до всіх державних, судових та силових структур, що дає змогу провести «патонотомічний аналіз» всіх та кожного.

Сьогодення показує, що державний «беспредел» та «соціальна справедливість» мають свою «альфу і омегу», оця ж «омега» настала в листопаді цього року - наш збідований, обдурений, обікраний «брат-українець» підняв голову, підвівся із колін і показав величезну дулю цій кримінально-бізнесовій державній диктатурі, напнувши груди, і вигукнув – Годі!!! Ось і сприятливий момент для депутата-регіонала Супруна О.О. покаятися і з честю та гідністю вийти із лав цієї ганебної провладної структури, та ж бо ні – цей крок для представників синьо-білих означає пожиттєву «партійну анафему» та канення у Лету.

Самобутнім колоритом партій представлена Сколівщина, як і провладних так і опозиційних. Члени цих партій мають представництво і в Сколівській міській раді. Декларуючи свої гасла, опозиційні партії люто протистоять провладній – проте чисте гірське повітря геть затьмарило національну свідомість опозиціонерів-патріотів нашого краю, театральні метаморфози відбуваються із офіційно ворогуючими таборами: місцеві «свободівці» чоломкаються з «регіоналами», працюючи під прикриттям відстоювання прогромадських інтересів сколівчан.

Ця благородна місія симбіозу «різнопартійних однопартійців» Сколівської міської ради «благословила» громаду на цілковиту блокаду міської господарки – недороблені «повоєнні дороги», реконструкція міського водогону, освітлення вулиць та ін.

Одним словом, крім заробітної плати та плати за енергоносії нічого не платиться. Заборгованість за телекомунікаційні послуги, за канцтовари, за продукти харчування для садочків, — все стоїть «мертвим грузом» в казначействі. Ось одна і проста відповідь, чому нічого за рік не зроблено із запланованих заходів.

 

Фінансовий звіт

2013 рік був дуже складним як для України в цілому, так і для міської ради, зокрема. Проте, незважаючи на багато труднощів, нам вдалося досить успішно завершити рік.

Так станом на 1 січня 2014 року ми виплатили заробітну плату за грудень дитячим садочкам міста та комунальним підприємствам. Також завдяки підтримці голови Сколівської РДА Гнатишина М.Я. нам було виділено додаткові кошти в сумі 428,6 тис. грн. для погашення всіх боргів по податках Сколівського КП ВКГ, які тягнуться з 2007р..

У 2013 році проведено видатків за рахунок інших надходжень спеціального фонду на суму 781750,23 грн. в тому числі:

1)    на реконструкцію освітлення по вул. Стрийська на загальну суму 117819,88 грн., з яких на виготовлення проектно-кошторисної документації - 25747,00 грн. на експертизу проекту - 3132,00 грн. та на виконання робіт на суму 88940,88 грн.;

2)    на реконструкцію каналізаційних мереж з бюджету було витрачено коштів в сумі 28427,00 грн., з яких на виготовлення проектно-кошторисної документації на суму 25325,00 грн., на експертизу проекту 3102,00 грн.;

3)    на виготовлення проектно-кошторисної документації по об'єкту з реконструкції водопроводу на суму 21856,00 грн. та виконання робіт по реконструкції водопроводу на суму - 72003,90 грн.;

4)    на виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції тротуару по вул. Д. Галицького на суму 1724,40 грн.;

5)    на реконструкцію адмінбудинку по вул. Д Галицького 52, на суму 2178,82 грн.;

6)    на погашення заборгованості за 2012 рік по будівництву соціального житла в м Сколе на суму 47627,74 грн.;

7)    на погашення заборгованості за 2012 рік по технагляду вуличного освітлення на суму 844,50 грн.;

8)     на реконструкцію каналізаційно-очисних споруд було витрачено 15770,88 грн.;

9)     на землеустрій – 2000,00 грн. ;

10)  на поновлення статутних фондів комунальних підприємств - 240000,00 грн., а саме ЖКГ - 41000,00 грн., ВКГ -144000,00 грн., Сколетеплоенерго-55000,00 грн.;

11)  на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт вул. Гайдамацька в м. Сколе на суму 5870,10 грн.;

12)  на списання коштів згідно рішення суду по капітальному ремонту доріг – 225627,01 грн.

Зробити можна було би набагато більше, проте із-за нерозуміння деякими «активними» депутатами: Семен Я.І., Пелех Р.О., Ушневич Р.М., Фітель Ю.Я., Супрун О.О., Щуревич О.Р., Явдик В.І., Роспопа С.І., Гриців О.М., Заліщук Ю.С., механізму господарки міста, ми, починаючи з травня 2013 року, нічого не могли фінансувати по спеціальному фонду бюджету.

Станом на 01.01.2014 року у Сколівській міській раді такі залишки коштів:

-     бюджет розвитку 550 тис. грн.

За ці кошти можна було завершити реконструкцію водопроводу на вулиці Стрийській, продовжити реконструкцію вуличного освітлення вул. Стрийська, виготовити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію водогону по вул. Гірка, вул.Ів.Франка, поповнити статутні фонди комунальних підприємств та інше.

-     екологічний фонд 33 тис. грн.             -    дороги 36 тис. грн.      - батьківська плата 69 тис. грн.

Частину доходів міська рада отримує від оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які орендують фізичні та юридичні особи.

Сколівською міською радою з юридичними особами заключено 12 договорів оренди на земельні ділянки несільськогосподарського призначення: ВАТ «Укртелеком»; ПАТ «Серін» два договори; ПП «Фірма Візит ЛТД»; ПАТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО»; ВАТ «Концерн Галнафтогаз»; ЛОД НАСК «Оранта», ЗАТ ВКК «Еталон», Сколівська районна ССТ; ТОВ ТВК «Львівхолод»; ВАТ «Сколівське кар'єроуправління»; ТОВ «Стрийбудсервіс» на суму – 389170,07 грн. та 24 договори з фізичними особами: Тирпич Р. В.; Карпин О. Р.; Пельдер О. М.; Хома М. С.; Бойко Ю. Д.; Паробок Т. П.; Дмитрів М. М.; Мацуляк-Радонь М. К.; Гриців О. М.; Хмелівський І. Я.; Марушкевич Л. Й.; Гоняк Я. М. (за систематичну несплату оренди розірвано договір оренди та зобов'язано погасити борг); Хамуляк М. В.; Виноградова О. Є.; Грішин В. І.; Змінчак М. М.; Готь Р. Л.; Сорочик С. С.; Вовчок А. Т.; Коциба І. І.; Тренич О. В.; Храбустович О. Я.; Гано І. І.; Ульмер В. М. на суму – 151549,57 грн.

Станом 01.12.2013 року заборгованість за оренду земельної ділянки становить, а саме:

Юридичні: ПП «Фірма Візит ЛТД» - 23608,28 грн.; Фізичні: Тирпич Р.В. - 781,63грн.; Карпин О.Р. - 193,56грн.; Бойко Ю.Д.- 50,01 грн.; Паробок Т.П. - 88,55 грн.; Дмитрів М.М. - 265,13 грн.; Гриців О.М. - 398,66 грн.; Хмелівський І.Я. -2593,28 грн.; Гоняк Я.М. – 12708,22 грн.; Змінчак М.М. -1162,50 грн.; Гано І.І. – 403,96 грн.; Ульмер В.М. - 1078,49 грн.

Товариству з обмеженою відповідальністю „Інтергідравліка” (директор Д. Леут) 04.01.2013 року затверджено технічну документацію з метою укладення договору оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 1,3953 га для обслуговування цілісного майнового комплексу виробничої бази, яка знаходиться в м. Сколе, вул. Героїв Маківки, 4, але до сьогоднішнього часу не заключено договір оренди у зв'язку із неподанням керівництвом підприємства документації, необхідної для розрахунку орендної плати.

За 2013 рік на особистому прийомі у міського голови було 127 осіб, матеріальних допомог видано на загальну суму 92258 грн, з них: воїнам УПА – 12180,00грн, допомога на поховання 3798,00 грн, малозабезпеченим жителям міста – 58180,00 грн, дітям-сиротам – 6300,00 грн, обдарованим дітям -10300,00грн., постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1500,00 грн.

Протягом всього 2013 року тривало протистояння між окремими депутатами міської ради (в основному тими, які пройшли по партійним спискам "Свободи", "Партії регіонів" та "Народного Руху України") та міським головою. Тож конструктивної роботи було дуже мало, і нерозглянутими залишилося дуже багато важливих питань для мешканців Сколього (лише земельних питань, які люди давно очікують, назбиралося більше 50-ти). Особливо набрали резонансу події після 27 листопада 2013 року, коли депутати без міського голови провели збори 27 і 29 листопада. Як вам всім добре відомо, з 21 листопада 2013 року в Україні почався майдан. Я був в числі тих, хто стояв у його витоків.

Зранку 27 листопада працівники міської ради зателефонували до депутатів, що сесія переноситься на 11 грудня. Будучи в Києві, дізнався, що депутати в кількості 17-18 чоловік зібралися і прийняли рішення щодо відновлення КП «Торговиця» та функціонування ринку на стадіоні. Через деякий час організатор «дуже активних депутатів» Семен Я.І., почав вимагати, щоби я підписав прийняті ними рішення. Уявіть себе на моєму місці, як би поступив керівник, коли в його відсутність приймаються рішення? Таку ситуацію можна класифікувати як самоуправство!

Ситуація є складною, тож я запропонував логічний вихід із неї: йдемо на вибори міського голови і депутатів. Який сенс є далі так працювати, коли не приймаються ніякі рішення? У «демократичному часописі» «Бойківська думка» і тут побачили щось не те. «Великий знавець» економіки і місцевого самоврядування журналіст Лепецький вважає, що міська рада задумала таке, щоби самими керувати без депутатів. Але постає питання, чим керувати, якщо заблоковані рахунки спецфонду, окрім захищених статтей бюджету. Дуже дивно і прикро, що про серйозні речі в «Бойківській думці» пишуть дилетанти: жодного разу не взято коментар у розумних і компетентних людей, що працюють в органах виконавчої влади району.

Гнилість торкнулася всього суспільства, і прикро, що в усій Україні журналісти є взірцем громадської позиції, а наша «славна» газета під керівництвом голови районної ради (який, до речі, за державні гроші возиться зі Сколього до Львова)  перетворилася в інструмент зведення рахунків із неугодними, а не висвітлює актуальні проблеми району.

Всім великим «писакам» скажу, що не вони є суддями для мене, а хтось вищий, і кожна людина рано чи пізно несе відповідальність за свої вчинки.

Новий 2014 рік є роком сподівань для Всіх нас. Ми чекаємо революційних змін, а саме зміни системи влади в країні, але і в місті є над чим працювати. Першочерговими завданнями на 2014 рік бачу серйозне оновлення водопровідних мереж міста, реконструкцію вуличного освітлення, ремонт доріг, збереження нормального санітарного стану міста. Все це можливе при умові розблокування рахунків та  прийняття рішення більшістю депутатів.

15 січня на сесії ми повинні затвердити тимчасові кошториси, без яких не можна проводити жодне фінансування, що означатиме повний параліч роботи міської ради. І якщо депутати: Семен Я.І., Пелех Р.О., Ушневич Р.М., Фітель Ю.Я., Супрун О.О., Щуревич О.Р., Явдик В.І., Роспопа С.І., Гриців О.М., Заліщук Ю.С., Зінкевич Я.Б., Зінкевич І.О. знову відмовляться голосувати, то немає сенсу всім далі працювати, і лише позачергові вибори міського голови і депутатів зможуть щосьзмінити.

 

МІЖ ІНШИМ…

Ще одним резонансом буде і справа щодо приміщення, де розташовується прокуратура району, яке вона хоче взяти собі у власність. Адже ці ж депутати з «5-ї колони» «пообіцяли» прокурору все «порішати». І тут їм байдуже, що вони забувають про свій прямий обов'язок в першу чергу думати і дбати про потреби міста. В той час, коли всі свідомі українці протестують проти свавілля силових органів, депутати від партії СВОБОДА та РЕГІОНІВ так хочуть відібрати у громади міста будинок , що аж сорочки на собі рвуть.

Я заявляю, що не зважаючи на переслідування та утиски з боку прокурати для вирішення питання вилучення із комунальної власності та передачі у державну власність цього приміщення, докладу всі зусилля, щоб один із 5-ти об'єктів, які тільки залишилися у власності громади після діяльності попередників залишилось громаді. Ми з Вами, а не кілька окремих депутатів, які вважають себе всемогутніми, повинні відстояти і вирішити важливі для міста питання.

Також хочу наголосити, що ті депутати так загралися у всемогутніх, що навіть зробили спробу самостійно провести зібрання, яке називають засіданням сесії, де роль міського голови виконав Я. Семен (його правління на посаді голови виконкому тривало аж півроку і з ганьбою він залишив цю посаду), а секретаря - О. Щуревич. З даного приводу також триває досудове слідство за фактом перевищення повноважень депутатів, які ініціювали та приймали в цьому участь.

Чим усе закінчиться — покаже час, а на сьогоднішній день я апелюю до свідомості кожного депутата: припиніть задоволення амбіцій та приступіть до плідної роботи над потребами міської господарки, в іншому випадку вкотре заявляю, що я готовий скласти свої повноваження і закликаю це зробити це Вас.

Успіх своєї роботи вбачаю в єдності дій із Сколівчанами та дякую всім, хто надає допомогу у вирішенні будь-яких питань , що стосуються життя міста. Але, на жаль, останнім часом деякі політичні сили почали готуватися до наступних виборів і дбати не стільки про потреби громади, як про своє місце під сонцем. Щоб не бути голослівним, буду керуватися  конкретними фактами.

 

Про підсумки роботи   КП «Сколетеплоенерго» та фінансово-господарські показники

На балансі підприємства знаходиться 6 котелень із загальною встановленою потужністю 10.69 Гкал/год., загальна кількість котлів, встановлених в котельнях - 17 одиниць, протяжність теплових мереж становить 5.8 км. КП „Сколетеплоенерго” надає послуги з постачання теплової енергії організаціям та установам місцевого і державного бюджетів та житловому сектору. Крім того, підприємство обслуговує котельню с.Козьова , яка подає теплову енергію  в    Козівську середню  школу.

Фінансовий результат роботи підприємства за 10 міс.2013 р. становить 214.0 т.грн. збитку. Так як підприємство має     сезонний     характер     робіт     ,     остаточний  результат     діяльності     підприємства буде     встановлений     після закінчення  календарного  року.

Аварійні ситуації, які виникали протягом опалювального сезону, ліквідовувались власними силами підприємства без припинення подачі теплової енергії споживачам. Для проведення підготовки теплового господарства підприємства до опалювального сезону 2013-2014р.р. були розроблені відповідні заходи, в яких передбачені основні види робіт, що необхідно виконати до початку опалювального сезону. На сьогоднішній день дані  роботи  виконані.

В жовтні 2012 року в котельні по вул. Стрийській було встановлено та впроваджено в дію твердопаливний котел ARS -1000. За період з 15 жовтня по 17 квітня 2013 року було вироблено 1030,9 Гкал на твердому паливі (дрова). Затрати, які понесло підприємство на виробництво теплової енергії на твердому паливі, — 424,6 тис. грн. Затрати, які потрібно було понести працюючи на газовому паливі для вироблення 1030,9 Гкал теплової енергії, становили б 526.9 тис.грн., що дало економію  коштів за жовтень – грудень 2012р. та січень – квітень 2013р. 102,3 тис. грн.

Для закупівлі та монтажних робіт котла ARS -1000 було використано 203,739 тис. грн., з яких 160,0 тис.грн. — поповнення статутного фонду, в тому числі: виділених Сколівською РДА — 100,0тис.грн., Сколівською міською радою — 60,0 тис.грн. та власні кошти підприємства — 43,0 тис.грн. Проектно-кошторисна документація в сумі 10.890 тис.грн. виконана теж за власні кошти підприємства. Також підприємством для забезпечення робочого циклу котла, його безпечну експлуатацію за власні кошти придбано гідравлічний колун, дизельний генератор, бензопилу та інше обладнання на суму 45,0 тис.грн.

Проаналізувавши роботу котельні на твердому паливі по вул. Стрийській , КП «Сколетепло-енерго» придбало модульну котельню на тверде паливо вартістю 178 тис. грн., яка буде встановлена паралельно до газової котельні по вул. Волошина, що надає теплову енергію Сколівській академічній гімназії, СШ №2 та дитячій установі «Барвінок».

На даний час оплачено 105.0 тис. грн., з яких 55.0 тис. грн. виділено міською радою на поповнення статутного фонду та 50.0 тис.грн. власні кошти підприємства. Залишок боргу в сумі 73.0 тис. грн. буде оплачено після того, як надійдуть від міської ради кошти на поповнення статутного фонду згідно рішення сесії міської ради . Введення в дію цієї котельні дасть можливість підприємству замінити використання природного газу (орієнтовно 40.0 тис. м3 за опалювальний період) на тверде паливо . Економічний ефект від впровадження даного заходу становитиме 65 тис. грн. в опалювальний сезон. Заміщення природного газу на дешевший вид палива (дрова) дасть можливість підприємству погасити борги за спожитий природний газ в минулих роках і зменшити собівартість теплової енергії.

Однією з проблем підприємства було надання послуг з постачання тепла населенню. На початок створення підприємства було 700 абонентів, тоді як на кінець опалювального сезону 2012-2013р.р. лише 53 абоненти. Хаотичне від'єднання споживачів від системи центрального опалення призвело до значних збитків підприємства, тому що в багатоквартирних будинках залишилося по 1-2 квартири, тоді як витрати на виробництво та транспортування теплової енергії не змінились. Так у 2012 році адміністрацією КП «Сколетеплоенерго» спільно зі споживачами було вирішене питання про припинення постачання теплової енергії від котельні по вул. Котляревського, що зменшило збиток підприємства на 150 тис.грн. в опалювальний сезон.

В грудні місяці 2012 року інспекцією «Держгірпромнагляду» була проведена комплексна перевірка об’єктів КП «Сколетеплоенерго». Після проведення перевірки інспекцією було видано розпорядження від 18.12.2012р. про заборону роботи, а саме експлуатацію котельні по вул. Гайдамацькій. Котельня не відповідає ні будівельним , ні технічним нормам. Для приведення даної котельні у відповідність до норм, а саме переобладнання будівлі котельні та заміну технологічного обладнання (котли, насоси , і т.п.), орієнтовно необхідно 300 тис.грн. Через відсутність коштів у підприємства на вищезгадані роботи, подальша експлуатація котельні неможлива.

Дана котельня в опалювальному сезоні 2012-2013р.р.надавала послуги по теплопостачанню енергії для 25 споживачів, які проживають в 5-ти одноповерхових житлових будинках («бараках») по вул.Гайдамацькій. Витрати, які несе підприємство на виробництво теплової енергії для даних споживачів на протязі опалювального сезону, становить 145 тис.грн., тоді як нарахування за спожиту теплову енергію лише 60 тис.грн. Збитки підприємства – 85 тис.грн. Крім того, заборгованість споживачів за надані послуги по вул.Гайдамацькій станом на 01.11.2013р. становить 93.8 тис.грн.. Документи на стягнення заборгованості КП «Сколетеплоенерго» передає в суд, але Державна виконавча служба повертає виконавчі листи мотивуючи тим, що у боржника відсутнє майно, на яке може бути  звернено стягнення.

В зв'язку з вище наведеним, КП «Сколетеплоенерго» неодноразово повідомляло споживачів про неможливість надання теплової енергії в опалювальному сезоні 2013-2014 р.р. Для вирішення питання припинення роботи котельні, підприємство спільно з міською радою досягло домовленості зі споживачами про забезпечення засобами обігріву абонентів, які вчасно проводили розрахунок за надані послуги. Боржникам в кількості 6 абонентів, заборгованість яких становить 93,8 тис. грн. було запропоновано оплатити або реструктуризувати борг , після чого їм також буде надана допомога у вирішенні питання обігріву їхніх квартир.

На даний час залишається відкритим питання списання основних засобів котельні по вул. Котляревського . Виробництво теплової енергії даною котельнею було припинено у 2012 р. Згідно рішення № 94 від 07 травня 2012 р. про виведення з експлуатації, демонтаж обладнання та ліквідацію котельні, підприємство демонтувало основне обладнання, яке може використовуватися в подальшому. Габаритне обладнання, таке як котел, бак , яке вичерпало свій ресурс і подальшій експлуатації не підлягає, підприємство має намір списати з основних засобів та реалізувати як металолом, а виручені кошти направити на закупівлю запірної арматури або іншого обладнання. З метою запобіганню розкрадання технічних агрегатів КП «Сколетеплоенерго» звернулося в Сколівську міську раду для прийняття відповідного рішення про їх списання, однак, депутати це не підтримали. Так як котельні не охороняються, діти там проводять свій час, що в свою чергу може призвести до непередбачуваних наслідків. Тому міська рада відповідальність в разі нещасних випадків покладе на депутатів ради, які зумисне гальмують демонтаж аварійних приміщень та списання зношених основних засобів.

 

СОЦМЕРЕЖІ:

Ще увагу в своєму звіті хочу зупинити на так званих дописках на сторінках соціальних мереж буцімто депутатом Явдиком Володимиром Івановичем. Так от, неодноразово на згаданих сторінках звучали звинувачення щодо благодійного фонду. Мушу зазначити, що Благодійний Фонд «Сколівщина» засновано ще в 2006 році і ним надано чимало допомог потребуючим жителям не тільки міста, але й району. Не буду заперечувати, але і до сьогоднішнього дня фонд веде активну діяльність в сприянні отримання допомоги. Цей фонд заснувала Москаль Богдана Павлівна, яка і проводить активну благодійну діяльність. Щороку фонду публікує звітність в часописі «Бойківська думка». Крім цього, особливо хочу звернути увагу пана Явдика В.І., що цього року проведено комплексну перевірку усіма можливими органами та жодних порушень законодавства не виявлено, що вказує на те, що всі звинувачення на сторінках неправдивого депутата - брехливі.

Зважаючи на те, що в соціальних мережах: «однокласники», «вконтакті», «фейсбук» - на сторінках віртуального Явдика Володимира Івановича виливається весь можливий бруд на міського голову, колектив ради та частину депутатського корпусу, хочу сказати одне: ще ніколи жоден міський голова всім не вгодив.

Знаючи депутата Явдика Володимира Івановича багато років як добру, привітну, наївну, довірливу людину, розумію, що користуючись його добрим ім'ям і притаманній йому неграмотності, використовують його певні лідери «національно-свідомих» політичних партій. Прийде час, і Явдик В.І. пошкодує, що дозволив скористатися своїм ім'ям в політиканстві інтриганів.

Але чи візьме він це до уваги — не знаю, бо щоденно обливаючи брудом усе і всіх, насправді навіть не має смілості визнати, що  робить це він, бо на камеру відхрещується від того, що саме він пише всю цю гидоту на своїх сторінках.

Скажу тільки одне: мою роботу в місті бачить кожен сколівчанин, а пустими звинуваченнями і нікому не цікавими обговореннями займаються люди, які в своєму житті нічого для міста не зробили, а попліткувати завжди час находиться. То ж звертаються до дописувачів соцмереж: якщо ви маєте ідеї для кращого розвитку міста, якщо вам не зрозумілі певні дії ради і міського голови, - двері до нас завжди відкриті, ми кожному роз'яснимо всі ситуації і кожному постараємось допомогти по мірі можливості в їхніх проблемах. То ждорогі Сколівчанимушу вам нагадатищо при проведенні другого засідання сесії радизважаючи нанеефективність роботи депутатського корпусуя запропонував усім іти на перевибориОднак деяким депутатам це не по душі, вони бояться втратити свій «мандат», тому що знають , що вдруге громада їх не вибере.

В той час, коли усі свідомі українці мерзнуть на майдані, щоб припинити злочинну діяльність «партії регіонів», наші депутати із фракції ВО «Свобода» прийняли рішення, яким уповноважили «регіонала» Олега Супруна представляти інтереси ради у всіх судах та органах влади. І тепер той вимагає надати йому доручення з правом підписання усіх документів від імені ради.

Не зрозуміло одне, куди дивиться прокуратура, яка не може до цього часу надати правову оцінку такому рішенню і перевірити його законність?. Але зрозуміло інше, прокуратура не має часу на відстоювання інтересів громади та ради в цілому: ми скерували дуже багато звернень аби прокуратура представляла наші інтереси у судах по справах, де необхідно стягнути до бюджету міста кошти за користування земельними ділянками (це понад 200 тис.грн) та інших нагальних проблем міста, але на це вона немає часу, їх цікавлять тільки ті позови, що стосуються мене та членів моєї родини.

 

Окремо зупинюсь на «Торговиці».

Окремо хотів би зупинитись на питанні функціонування ринку на території стадіону «Юність». Всім добре відомо, як жваво частина депутатського корпусу Сколівської міської ради інформувала громаду через районний часопис «Бойківська думка» про мої, начебто, незаконні дії спрямовані на припинення несанкціонованої торгівлі на стадіоні та нищенні футбольного поля — єдиного місця для фізичного виховання молоді міста та району.

Більше того, ця ж група депутатів неодноразово зривала роботу ради для того, щоб в першу чергу розглядати не заяви мешканців, а вирішення питання продовження функціонування ринку на стадіоні. З цього приводу ними було прийнято рішення сесії, але попри всі мої намагання переконати, що таке рішення є протиправним та грубо суперечить нормам законів, такі зауваження та застереження залишилися ними не почутими.

Це і не дивно, адже чорна готівка, яка пливе їм у кишені від підприємців на ринку, їх влаштовує, а вся ця публічність по питанню ринку з їхнього боку ніщо інше, як відпрацьовування отриманого…

Я особисто намагався донести до здорового глузду цих «новітніх яничар» той факт, що їхнє гучне декларування півмільйонних доходів з ринку та спрямування цих коштів на реконструкцію ринку та в бюджет міста для його розвитку ніщо інше, як брехня, адже півмільйона за рік — це загальна виручка, а якщо відняти: ПДВ 20%, заробітну плату персоналу, 21% податку на прибуток, вивіз та утилізацію сміття в м. Стрий, — залишається в рік близько 210 000 грнчистогодоходу.

Прикро, але окремі депутати, дуже жваво відстоюють інтереси не своїх виборців, а іногородніх підприємців, яким абсолютно байдуже життя міста, не розуміють різницю між загальними надходженнями (500тис.грн) та чистим прибутком (210 тис.грн), котрий можна використовувати за призначенням. Гучне апелювання великими сумами — це фальш та маніпулювання свідомістю громади. Ми повинні розуміти одне просте правило, — для господарки міста чи інших потреб ми вправі використовувати тільки реальні кошти. Це не загальні цифри надходження, а ті суми , які залишаються в бюджеті після усіх необхідних відрахувань: податків, коштів на обслуговування,соціальних внесків тощо. Ті депутати, які відстоюють продовження роботи ринку на стадіоні це розуміють, але свідомо викривляють інформацію.

Хочу вказати, що прийняття ними протиправного рішення сесії, про продовження функціонування ринку на стадіоні, вже знайшло свою правову оцінку у постанові суду, де чітко, вищевказане рішення визнано протиправним та скасовано. Суд однозначно вказав, що «рішення не може ґрунтуватися на моральному підході, а повинно відповідати діючим правовим нормам», а також наголосив на тому, що «підтримка окремих підприємців, місцевого засобу інформації та місцевого осередку окремої політичної партії (в даному випадку ВО «СВОБОДА») не може змінити Конституцію та законів України та не може надати міській раді перевагу над такими»…

Я авторитетно Вас запевняю, що за всі попередні роки жодної гривні не було спрямовано на відновлення стадіону з різних підстав, зокрема і з врахуванням того, що реальних коштів  взагалі не поступало.

Натомість пропоную чітку прозору схему отримання достатніх коштів для розвитку стадіону шляхом перенесення ринку на територію по вул. Героїв Маківки 1, де переважна більшість, (60%), готової площадки для торгівлі, належить місту (Сколівській громаді). Але через особисті амбіції частина депутатського корпусу цього не чує. Адже їм насправді порядку в місті не потрібно (маємо нагоду спостерігати, як Сколівський вітер розносить сміття та поліетиленові пакети по сусідніх вулицях біля стадіону «Юність»). Чистий дохід з зібраних коштів від торгівлі на вул. Героїв Маківки буде скеровано сесією міської ради на реконструкцію стадіону: бігової доріжки, облаштування двох волейбольних майданчиків, поля для міні-футболу, — де наша молодь зможе проводити турніри. Крім того, необхідно подбати про встановлення гідної огорожі (щоб футбольне поле не було місцем для випасання курей і гусей, прохідним двором для пияцтва),  та встановлення сучасних трибун.

Але всі правильні ідеї, оті «прихильники нищення стадіону» обертають у якусь особисту зацікавленість, чи в будь що інше, тільки не в дійсно правильне вирішення проблеми.

Наголошующо відповідальність за засмічення території стадіону і навколишніх вулиць лежить на депутатах міської радиСемен Я.І., Пелех Р.О., Ушневич Р.М., Фітель Ю.Я., Супрун О.О., Щуревич О.Р., Явдик В.І., Роспопа С.І., Гриців О.М., Заліщук Ю.С., Зінкевич І.О., Зінкевич Я.Б.

Їм все це не цікаво, бо «чорна готівка» у власних кишенях вигідна для продовження суперечок з даного приводу.

Після мого звернення до райвідділу міліції (коли я особисто побачив, що з підприємців збирають кошти, «чорну готівку», на базарі), правоохоронні органи своєю присутністю унеможливили цей збір «чорних» коштів, і тоді кмітливі підприємці, щоб віддячувати депутатам-лобістам «5-ї колони»-«новітнім яничарам», почали збирати кошти не в нашому місті, а у інших містах на ринках , де ті також торгують.

На сьогоднішній день усі ці махінації досліджуються правоохоронцями.

Ще з травня 2013р. відкриті кримінальні провадження за фактом перевищення тими окремими депутатами своїх повноважень, а також щодо самоуправства з боку підприємців, які безцеремонно, щотижня, без будь-яких законних підстав, продовжують нищити наш стадіон та засмічувати наше місто, заручившись підтримкою депутатів-лобістів .

Не зважаючи на тещо суд надав правову оцінку рішенню ради про торгівлю на стадіонізацікавлені депутати продовжують блокувати роботурадине ухвалювати навіть порядок деннийдля невідкладного вирішення звернень наших мешканцівультимативно вимагаючи в першу чергурозгляду питання про повторне прийняття цього ганебного рішенняЇм байдуже до Васшановні виборці та місцеві підприємціїм цікаво подбатипро себе та свою кишеню.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь