A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сколівська міська громада
Львівська область, Стрийський район

Звіт міського голови Москаля В.Б. за 2016-2017 р.р.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови. Звітувати перед громадою містечка Сколе мені не складно, адже всі Ви не стояли осторонь розвитку і змін, а допомагали,  тому ви і є тими авторами змін, які сталися за ці два роки у місті.

Що зроблено — ви бачите на вулицях. Для того, аби все працювало як єдиний механізм, треба було об'єднати депутатський корпус, розблокувати рахунки Сколівської міської ради (жовтень-листопад 2016р.),  забезпечити виконання бюджету, працювати з громадою, яка допомагала у реалізації багатьох проектів.

І тепер хотів би проаналізувати, що вдалося зробити позитивного у звітному періоді з моменту розблокування рахунків і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі, які корективи до наших планів необхідно внести.

Отже, відповідно до вимог зазначеного вище Закону, звітую про свою діяльність, про роботу міської ради та її виконавчого апарату. Коротко характеризуючи роботу, треба зазначити, що рада працювала стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток міста за пріоритетними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя громади, не перетворюючись на арену політичного протистояння. Разом із депутатами та активною громадою ми прагнули організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне — компетентно приймали відповідні рішення. Більше двох років тому відбулося оновлення депутатського складу Сколівської  міської ради.

Сесія міської ради

На протязі  2016 - 2017 років відбулось 15 сесійних засідань Сколівської міської ради. В першу чергу, депутати розглянули та прийняли ряд рішень, що стосуються соціальної підтримки пільгових верств населення: інвалідів, учасників ЧАЕС, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Значна частина питань  відображає Ваші, шановні сколівчани, проблеми і побажання, висловлені Вами особисто, а також, депутатами міської ради.

Серед головних здобутків хотів би відзначити в першу чергу підготовку міських програм, за якими жило, буде жити і розвиватися місто на перспективу та напрацювання важливих пріоритетних напрямків роботи.

Також, слід звернути увагу на те, що за 2017рік нам вдалось замовити та виготовити велику кількість проектно-кошторисних документацій: на реконструкцію каналізаційно - очисних споруд в м.Сколе, проект вишукових робіт по будівництву берегоукріплення р.Опір по вул.Гайдамацькій, ПКД по "Реконструкції мосту по вул. Лісній", розроблення перед-проектної пропозиції по реконструкції площі м-ну Незалежності, розроблено проектно кошторисну документацію по капітальному ремонту вул.Ів.Франка, вул.Гайдамацька, вул. Хмельницького, М.Вовчка, С.Вітрук, В.Стуса, Т.Шевченка.

Виконавчий комітет

Виконання власних та делегованих державою повноважень здійснює виконавчий комітет Сколівської міської ради в кількості 9 членів виконкому. Члени виконкому - це працівники установ та організацій міста, представники різних політичних партій, громадських організацій, підприємці.

За 2016-2017 роки проведено 31 засідання виконавчого комітету міської ради, на яких прийнято більше 400 рішень.

Спеціалістами апарату міської ради за зверненнями мешканців міста підготовлено та видано за звітний період 6153 довідки (про склад сім’ї, місце реєстрації особи, з земельних питань).

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» в 2016-2017 роках послугу з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання отримали 773  громадяни.

 

БЮДЖЕТ МІСТА.

         Запорукою успішного розвитку міста є збалансований міський бюджет. у порівнянні з 2015 роком бюджет міста зріс майже у  1,5 рази. У 2016 році бюджет міста становив 5915,800 млн.грн., у 2017 році бюджет з урахуванням змін – 9342,300 млн.грн.

Темпи розвитку територіальної громади збільшуються, щороку підвищується фінансово-економічна самостійність місцевого самоврядування. Так у 2017 році до місцевих бюджетів почали надходити кошти від акцизного податку з реалізації виробленого на території України та імпортованого пального, що стали одним з основних складових формування бюджету міста.

Порівнюючи надходження  міста з 2015 роком, бюджет зріс у рази – з 6609,8 тис. грн. в 2015 році до 15301,3 тис. грн. в 2017 році. За минулий рік у бюджет міста поступило 15301,32 тис. грн. (в.т.ч. офіційних трансфертів в розмірі  1320,0 тис. грн.), що на 3494,6 тис. грн. більше ніж в 2016 році та на 8691,5 тис. грн. більше ніж 2015 році.

Основними бюджетоутворюючими джерелами надходжень до бюджету у 2017 році були:

-         Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (Пальне)  – 819,2 тис.грн.

-         Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (Пальне) – 3158,7 тис. грн.

-         Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1745,25 тис. грн.

-         Податок на майно – 2789,1 тис. грн.

-         Земельний податок з юридичних осіб – 1247,4 тис. грн.

-         Оренда з юридичних осіб -1190,8 тис. грн.

-         Орендна плата з фізичних осіб – 212,3 тис. грн.

-         Єдиний податок – 3176,3 тис. грн.

У 2017 році, як і в попередніх роках, забезпечено стабільність міського бюджету, не допускалось заборгованості із виплати заробітної плати працівникам апарату та комунальних підприємств міста, вчасно здійснювались проплати за енергоносії.

Проаналізувавши основні показники економічного розвитку м.Сколе за 2016-2017 роки, можна зробити висновки, що прослідковується позитивна динаміка розвитку міста.

Найбільш питому вагу у бюджеті міста складають видатки загального фонду на:

2016р.

2017р.

Виплата одноразових допомог -591860,00грн

Благоустрій міста – 3277603,83грн

Різниця в тарифах по водопостачанню та водовідведенню – 1705000,00 грн

Фінансування спортивних , громадських організацій -145877,03 грн

Землеустрій – 84780,00 грн

Виділення субвенції (фінансування) ДНЗ, відділ культури Сколівської РДА (інструменти та апаратура) – 419775,00 грн

Інші видатки (виготовлення копій  поверхових планів будинків,  послуги для наповнення бази оподаткування,мирова угода з райспоживспілкою, судові збори, членські внески) – 125731,97 грн

Апарат управління (заробітна плата, комунальні послуги, придбання канцтоварів, придбання оргтехніки) – 1391304,77 грн

Виплата одноразових допомог -411600,00грн

Благоустрій міста – 2646000,00грн

Різниця в тарифах по водопостачанню та водовідведенню – 1595760,00 грн

Фінансування спортивних , громадських організацій -120489,12 грн

Землеустрій – 7951,62 грн

Виділення субвенції (фінансування) ДНЗ, ЗОШ, Сколівське відділення медицини катастроф, на пересипку сміттєзвалища – 1034500,00 грн

Інші видатки (наповнення бази оподаткування, розроблення схеми назви вулиць, техінвентаризація нерухомого майна, членські внески, судові збори, компенсації) -115795,61 грн

Апарат управління (заробітна плата, комунальні послуги, придбання канцтоварів, придбання оргтехніки) – 2748656,20 грн

 

Проаналізувавши основні показники економічного розвитку м.Сколе за 2016-2017 роки, можна зробити висновки, що прослідковується позитивна динаміка розвитку міста.

 

ОКРЕМІ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ

 

1.     Об'єднання комунальних підприємств

Одним із важливих напрямків роботи Сколівської міської ради в 2016-2017р.р., а також на 2018р.  є  зменшення витрат на фінансування комунальних підприємств. З тією метою  було прийнято рішення про реорганізацію КП "Сколівське ЖКГ" шляхом приєднання до Сколівського КП ВКГ. Таким чином міська рада суттєво скоротила витрати на фінансування комунального підприємства, а це економія на виплаті заробітної плати керівника, заробітної плати головного бухгалтера, заробітної плати майстра, інженера, економія на податках і багато інших витрат. Цим об'єднанням нам вдалося зменшити збитковість комунальних підприємств.

2.     Застарілий житловий фонд багатоквартирних будинків

У місті більше 90% будинків, побудованих у 60-70 роках минулого століття. У зв’язку з цим значна кількість покрівель перебуває у незадовільному стані і потребує великих капітальних вкладень. Така ж ситуація з внутрішньо-будинковими інженерними мережами. Більшість будинків потребують капітального ремонту.

І тому, міською радою на протязі п’яти років проводиться активна агітація мешканців за створення ОСББ, тому що ні міська рада, ні комунальне підприємство не можуть фінансувати чималий житловий фонд, так як бюджет цього просто не потягне.

І станом на 2018 рік в місті зареєстровано вже 6 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

3.  Вивіз та утилізація твердих побутових відходів в м.Сколе

         В місті Сколе росте тенденція  із укладенням договорів на вивіз ТПВ, але прикро, що злісні ухильники ще залишаються. Та міська рада спільно з депутатським корпусом та комунальним підприємством Сколівське ВКГ проводить активну роботу по вирішенню цієї проблеми.

Один з важливих кроків, це прийняття рішення про зміни до Правил Благоустрою, за якими абоненти, які не мають договорів на вивіз ТПВ будуть притягатись до адміністративної відповідальності.

 Досягненням Сколівської міської ради за сприянням голови Сколівської райради в 2017р. стало придбання по обласній Програмі сміттєвоза, який ми два роки "вибивали" і який є просто необхідним для потреб громади.

4.      Водоканалізаційне господарство.

З метою забезпечення безперебійного водопостачання Сколівською міською радою проводиться постійне фінансування Сколівського КП ВКГ. В 2017р. міською радою було виділено 380000,00 грн на придбання та заміну труб водопостачання по місту.

Зважаючи на неодноразові звернення мешканців вул. Шевченка, вул. Д.Галицького, з допомогою депутатів закріплених за цими округами, мною, як міським головою ініційовано провести будівництво водопроводу та каналізації по вказаних вулицях. Адже, роками, там мешкають люди не маючи елементарних вигод, таких як централізоване каналізування та водопостачання. Вже цього року плануємо завершити роботи.

 Продовжує мати місце недобросовісне відношення мешканців багатоповерхових будинків в частині користування каналізаційною системою. 80% зупинення роботи каналізаційної системи будинків — це потрапляння до неї сторонніх предметів.

Досягненням для водоканалізаційного господарства в 2017р. (фінансування міської ради) стало придбання асинізаторного автомобіля, з яким підприємство може надавати більш якісні послуги населенню, проведено реконструкцію водопроводу по вул. Стрийська-Черемшини на загальну суму – 504022,85 грн, проведено виконання проектно-пошукових робіт по будівництву берегоукріплення р.Опір по вул.Гайдамацька.

У 2017 році реконструйовано близько 700 м вуличного водопроводу,   встановлено пожежних гідрантів - 3 шт., промито та прочищено каналізаційних мереж – 0,9 км.

Крім основної діяльності,  Сколівським КП ВКГ проводилося обслуговування та поточний ремонт (за заявками споживачів) мереж водопостачання та водовідведення, а також надавалося послуг на 310 тис. грн з очищення септиків.

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ:

-  Реконструкція каналізаційних очисних споруд м.Сколе (міською радою виготовлено проектно – кошторисну документацію вартістю 812160,00);
-  ремонт водопроводу по вул. С.Бандери, Л.Українки, Калнишевського, ;

-  реконструкція водозабору по вул. Черемшини:

-  проведення берегоукріплюючих заходів.

 

5. Благоустрій міста

На сьогодні,  внаслідок реорганізації двох комунальних підприємств, благоустроєм на території міста опікується комунальне підприємство Сколівське водопровідно – каналізаційне господарство, що налічує   20 працівників, які обслуговують усю вулично-дорожню мережу, його чистота, озеленення, косіння, прибирання — це щоденна робота   комунального підприємства.

У 2016-2017 роках проведено ремонт тротуарів по центральній вулиці (Д.Галицького), проведено частковий ремонт доріг комунальної власності: по вул.Ів.Франка (до церкви св. Великомученика Пантелеймона), по вул.Гайдамацькій (набережна), по вул.Богуна, по вул.Б.Хмельницького (базар), по вул.М.Черемшини, вул.Героя О.Ушневича,  що в рази покращило вигляд нашого курортного містечка.

Окрему увагу хочу приділити капітальному ремонту дороги по вул. майдан Незалежності в м.Сколе (біля магазину "Рукавичка"). Проектом, замовленим міською радою, було передбачено проведення якісного, по новітніх технологіях капітального ремонту дороги, дорожнє покриття мало б прослужити громаді більше 10 років.  В тендері перемогла фірма, яка зобов’язувалась провести капітальний ремонт дороги згідно вимогам зазначеним в проектно-кошторисній документації. Нажаль, фірма-переможець  виконала свою роботу неякісноз грубими порушеннями, на мої неодноразові зауваження до їхньої роботи, жодної реакції не було, тому нами  було вирішено не проплачувати всю суму коштів, поки підрядник не виправить свої грубі порушення.

Сколівською міською радою проводиться систематичний огляд дороги, робиться фото фіксація, та надсилаються претензії по окремих ділянках дороги. В разі не виправлення дефектів, ми обов’язково подамо до суду та зобов'яжемо фірму-підрядника повернути гроші громаді. Кошти громади втрачені не будуть.

 

Виконувалися роботи щодо утримання території міста у належному санітарному стані, здійснювалася розчистка від сміття, утримання доріг комунальної власності територіальної громади міста, вивезення твердих побутових відходів від підприємств, установ, організацій, мешканців приватного сектору.

Також в 2018 році міською радою було виділено кошти комунальному підприємству на системи  відео спостереження і встановлено камери на суму 105,0 тис. грн., за допомогою яких ми стежимо за порушниками благоустрою.

 Систематично проводиться заміна електричних ліхтарів на енергозберігаючі. За період 2015-2017р. проведено заміну 120 ліхтарів.

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ЩОДО БЛАГОУСТРОЮ МІСТА

На протязі всієї каденції 7,5 років ведеться акуратна та роз'яснювальна робота як міського голови, так і керівників комунальних підприємств про те, що за вивіз ТПВ потрібно платити. Вдалося переконати мешканців укласти немало угод, але ще є чимало злісних неплатників, які викидають багато сміття, та зумисно не сплачують користуючись безкарністю, яку виплоджує законодавець нечітким законодавством. Тому на власному авторитеті та ентузіазмі нами переконано багато людей дотримуватись правил благоустрою затверджених сесією міської ради. А боротьба із злісними неплатниками нажаль розтягується в часі.

 

6.  РЕАЛІЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ  РЕФОРМИ  ТА ПОЛІТИКА  МІСЬКОЇ РАДИ В ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИНАХ

 

Реалізація земельної реформи в місті Сколе значною мірою залежить від наявності генерального плану міста. Сколівською міською радою в 2017р. розпочато роботи і фінансування з цього питання. Проведено роботи по топозйомці міста (2016р.), виготовлено архітектурно – опорний план, який є складовою генплану.

Загальна площа земель території міської ради становить 437 га.

Протягом 2017 року міською радою укладено 31 договори оренди землі (з юридичними особами – 17, фізичними особами – 14), з них — 6 нових договорів, (з юридичними особами – 2, фізичними особами – 4). За звітний період припинено дію  1-го договору оренди земельної ділянки, яка була продана за встановленою процедурою на суму 62716,00 грн.

У січні місяці 2017 року, в зв’язку з  внесенням змін до Податкового Кодексу Украни, міською радою внесені відповідні зміни до Положення про плату за землю в частині пільг та ставок земельного податку. Збільшення надходжень до бюджету від плати за землю в   2017  відбулося  за рахунок моєї, наполегливої та активної роботи, як міського голови та апарату міської ради.  

Одна  земельна ділянка, площею 0,48 га, вільна від забудови, продана за процедурою аукціону.  Всього від продажу землі надійшло до міського бюджету 649504,00 грн. 

         В 2016-2017 роках отримано мешканцями міста 70 ділянок під забудову індивідуальних житлових будинків,  з  них  41 учасникам бойових дій в зоні АТО.

 Пріоритетним завданням на 2018 рік є :

-         Закінчення робіт по Генеральному плану міста, які розпочаті в 2017р. та розроблена його Концепція.

-         Індексація проектно-кошторисної документації на будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул.Героя О.Ушневича, закладення фундаменту.

-         Капітальний та поточні ремонти доріг вулиць: Т.Шевченка, В.Стуса, С.Вітрук, С.Стрільців, Ст.Бандери, Чайківського, Стефаника, Б.Хмельницького, М.Грушевського, Бр.Вільшинських, Д.Галицького, М.Вовчка, Волошина, Гірка .

-         Будівництво-розширення міського кладовища.

-         Встановлення трьох дитячих майданчиків в м.Сколе, по вул.Героя О.Ушневича, вул.Д.Галицького, вул.Котляревського.

-         Встановлення критих майданчиків для збору ТПВ з магнітними ключами по вул.Гірка, вул.Героя О.Ушневича.

-         Облаштування майданчика ТПВ та вбиральні по вул.Богуна.

-         Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт площі майдан Незалежності.

-         Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт стадіону "Юність".

-         Реконструкція мосту по вул.Лісна.

-         Заміна опор вуличного освітлення з енергозберігаючими комплектуючими.

 

7.  СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ, КУЛЬТУРА, СПОРТ

Враховуючи низький рівень доходів громадян та велику кількість пільгових категорій  населення, міська рада щорічно  передбачає у міському бюджеті  видатки на соціальні програми та заходи а саме за 2017р.

- на фінансову підтримку ветеранів УПА - 18000,00 грн

- на фінансову підтримку дітей сиріт – 86400,00 грн

- на матеріальну допомогу людям, які опинилися в скрутній життєвій ситуації  -   393800,00 грн

-  одноразова допомога учасникам АТО – 85000,00 грн

- на підтримку творчої та обдарованої молоді – 17200,00 грн

- матеріальна допомога на поховання – 5000,00 грн

 

           Протягом 2017 року міською радою організовувались культурні заходи з нагоди 620-річчя міста Сколе, здійснювались урочисті прийоми у міського голови, проводилось святкування "СКОЛЕ-ФЕСТ".

Протягом двох років реалізовуватись основні напрями Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Сколівської міської ради на 2016-2017 роки, виділялись кошти на потреби спортивних секцій.   

 З допомогою Програми Львівської ОДА вдалося придбати та встановити в 2016р. спортивний майданчик з тренажерами по вул.Котляревського в м.Сколе.

 

Шановні депутати та мешканці містечка Сколе!

       У звіті міського голови я намагався розкрити не тільки свої особисті досягнення, а підвести підсумок того, як жило і працювало місто. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує, чистить, доглядає та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, загалом державу.

Я не приховав проблем і недоліків, навпаки. загострив на них увагу, а це означає, що нам є над чим працювати, до чого прагнути.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь